News

Battlefield V bez opcji głosowania na mapy w dniu premiery

LM, 05.11.2018 11:01 4

Gra zadebiutuje już 20 listopada na PC i konsolach ósmej generacji.

Za pośrednictwem dedykowanego grze Battlefield V wątku na forum reddit dowiedzieliśmy się, że zaplanowana na 20 listopada najnowsza odsłona wojennej strzelanki nie zaoferuje graczom możliwości głosowania na następną mapę. A przynajmniej nie uświadczymy jej w dniu premiery tytułu. O ile po raz kolejny dowiadujemy się, że w Battlefield V zabraknie jakiejś funkcji, do której gracze zdążyli już przywyknąć, to warto zaznaczyć, że spora część użytkowników forum ucieszyła się na te doniesienia. Głosowania często kończyły się wyborem najpopularniejszej areny, co znacznie zawężało listę grywalnych map dla danego trybu, więc być może zasadne jest, by decyzję w tym zakresie podejmowała gra.

Niestety trudno nie zauważyć, że kampania marketingowa najnowszej części serii Battlefield nie przebiega do końca tak, jak wydawca by sobie tego życzył. Znacznie częściej informujemy o tym, czego na premierę w grze nie uświadczymy, niż prezentujemy jej wyjściową zawartość. Jednocześnie liczne sceptyczne wypowiedzi fanów cyklu wobec nadchodzącej premiery raczej nie wróżą grze zbyt dobrego wyniku komercyjnego na dzień debiutu.

Battlefield V zadebiutuje 20 listopada na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Osoby, które zdecydują się na zakup edycji Deluxe, mogą rozpocząć zabawę już 15 listopada, a dodatkowo subskrybenci usług Origin Access i EA Access przed premierą sięgną po 10-godzinną wersję demonstracyjną tytułu.

najnowsze