News

Warcraft III: Reforged zaoferuje zawartość dodatku The Frozen Throne

LM, 04.11.2018 14:51 5

Dodatkowo niektóre mapy kampanii zmieniono na podstawie gry World of Warcraft.

Jedną z największych zapowiedzi tegorocznego Blizzconu jest bez wątpienia Warcraft III: Reforged, czyli odświeżona wersja wydanego w lipcu 2002 roku RTS-a Warcraft III: Reign of Chaos. O ile przy okazji ceremonii otwarcia dowiedzieliśmy się o licznych zmianach w mechanice rozgrywki i oprawie wizualnej oryginalnego buildu, to teraz mamy dla Was garść konkretów dotyczących remastera.

Okazuje się, że Warcraft III: Reforged obok zawartości podstawowej wersji gry – Reign of Chaos – zaoferuje także wszystkie nowinki wprowadzone w wydanym w 2003 roku rozszerzeniu The Frozen Throne. Dodatkowo twórcy zapowiedzieli, że spora część dedykowanych kampanii fabularnych map została nieco przebudowana zgodnie z koncepcjami świata Warcrafta, które dojrzewały wraz z rozwojem gry World of Warcraft. Jednocześnie wszystkie linie dialogowe zostały nagrane od nowa, a przerywniki filmowe przygotowano przy wsparciu ulepszonego wizualnie silnika.

Blizzard zamierza wprowadzić też daleko idące zmiany w module sieciowym Warcrafta III. W celu ich odpowiedniego zbalansowania twórcy współpracują z wieloma przedstawicielami sceny e-sportowej i wygląda na to, że zamierzają uruchomić odpowiednią serię profesjonalnych rozgrywek także dla omawianej produkcji. Co ważne, moduły sieciowe Warcraft III: Reforged i oryginalnej wersji gry będą ze sobą w pełni kompatybilne.

Warcraft III: Reforged zadebiutuje na PC w 2019 roku.

najnowsze