Polska przygodówka Weakless nagrodzona w Chinach

Małgorzata Trzyna
2018/11/02 11:23
0
0

Weakless opowiada o przygodach Ślepego i Głuchego, którzy pomagają sobie wzajemnie pokonywać przeszkody.

Polska przygodówka Weakless nagrodzona w Chinach

Przygodówka Weakless, rozwijająca się pod skrzydłami Cubeish Games i Punk Notion powstaje od ponad roku. Tytuł ten jest poświęcony dwóm bohaterom: Ślepemu i Głuchemu, którzy muszą ze sobą ściśle współpracować, by pokonać przeszkody, schodząc w dół wielkiego drzewa. Na pomysł na grę wpadły Agnieszka Wlazły (kompozytorka) i Anna Kowalczyk (graficzka, która zajmuje się stroną wizualną świata i zamieszkujących go istot), studentki Uniwersytetu Śląskiego. Nad grą pracuje jeszcze kilka osób, a skład zespołu zmienia się, w zależności od postępów prac. Weakless zdobyło nagrodę główną w kategorii Game Design podczas 13. edycji festiwalu China International Student Animation Festival Aniwow w Pekinie.

- To strasznie miłe – mówi o wyróżnieniu Ania. – Kiedy zaczynałyśmy obmyślać projekt, nie sądziłyśmy, że dotrzemy z nim tak daleko. To, gdzie teraz jesteśmy to zasługa całego zespołu i to, że ktoś docenia naszą pracę jest dla nas niesamowicie motywujące!

GramTV przedstawia:

W trakcie festiwalu ARP Games zaprezentowało jeszcze trzy inne projekty: Lumberhill, In&Out oraz White Peony. Przedsięwzięcie odbyło się we współpracy z festiwalem Polskie Kręgi Sztuki w Chinach.

Premiera Weakless planowana jest na przyszły rok, ale nie ogłoszono konkretnego terminu. Tymczasem pozostaje trzymać kciuki za twórców i czekać na wideo z rozgrywki. Poniżej znajdziecie kilka screenów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!