News

Nowy Metal Gear Solid na razie nie powstaje, ale...

Patryk Purczyński, 22.10.2018 17:10 2

Aktorzy użyczający głosu postaciom z serii Metal Gear Solid, w tym David Hayter, mówią o przyszłości serii i swoich odczuciach z dotychczasowych prac.

Kris Zimmerman, dyrektor dźwiękowy gier z serii Metal Gear Solid, wraz z aktorami Robinem Atkinem Downesem (głos Kazuhiry Millera) i Davidem Hayterem (Solid Snake), zamieścili ostatnio na Twitterze serię wpisów sugerujących prace nad nowym projektem, który żywo powinien zainteresować fanów. Podejrzenia od razu padły na nową odsłonę MGS, ale sprawcy zamieszania wyjaśnili już, że nie o tym traktowały ich wpisy.

- Czy tęsknimy za pracami nad serią? Ja tak. Podkładanie głosu pod Snake'a było jednym z najbardziej interesujących zajęć jakie miałem, a uczestniczyłem w pracach nad wieloma grami. Przystąpienie do nowego projektu spod znaku Metal Gear Solid, współpraca z tymi niesamowitymi aktorami i naszym dyrektorem dźwiękowym Krisem Zimmermanem zawsze jest przygodą - przyznaje Hayter.

- Chcemy jednak powiedzieć to jasno: nad niczym nie pracujemy - wyjaśnia Downes. - Miejmy nadzieję, że będą pewne rzeczy do ogłoszenia. Bardzo chciałbym to zrobić. Zobaczymy, czy Konami będzie w stanie to urzeczywistnić, bo to ta firma jest w posiadaniu praw do marki - dodaje Hayter.

Wiadomo, że nawet jeśli nowy Metal Gear Solid miałby powstać, na pewno nie wyszedłby spod ręki dotychczasowego kreatora, Hideo Kojimy. Słynny projektant w nieprzyjemnych okolicznościach rozstał się bowiem z Konami, po czym zdecydował się założyć nowe studio pod skrzydłami Sony.

najnowsze