Felieton

Twórcy Dreadnought mogą podzielić los Telltale Games

Katarzyna Dąbkowska, 19 października 2018 14:06 2

Studio ma problemy, więc musiało ostatnio przejść restrukturyzację.

Studia otwierają się i zamykają. Nie tak dawno głośną była sprawa Telltale Games, które kompletnie niespodziewanie zostało zamknięte. Jak się okazuje, w nie najlepszej sytuacji jest również studio Six Foot, które znane jest przede wszystkim z takiej produkcji jak Dreadnought.

Deweloper nie miał wyjścia i zdecydował się na restrukturyzację, wymagającą jednak zwolnienia niektórych pracowników. Six Foot potwierdziło, że dało swoim pracownikom wybór – albo pracują dalej nad wspomnianym projektem, albo firma będzie ich wspierała w znalezieniu innej pracy. Na drugą opcję zdecydowało się w sumie ponad 1/3 ludzi z całej firmy. Nie jest to mała liczba pracowników, ale, jak twierdzą przedstawiciele Six Foot, było to konieczne, jeśli twórcy chcieliby utrzymać się jeszcze na rynku.

Studio ma zamiar kontynuować swoje działania związane z Dreadnought. Przy okazji mają jeszcze w planach poszukiwania nowego, ciekawego IP, które mogliby stworzyć. Jak donosi Game Informer, problemy firmy mogą wiązać się z tym, że Dreadnought zostało wydane zdecydowanie za późno, co przełożyło się na sprzedaż tej gry.

Electronic Arts zwolniło 350 osób
Valve zwalnia głównego projektanta Artifact
Blizzard Entertainment zwolniło ponad 200 osób
Kolejne zwolnienia - tym razem w GOG. Gwint sporym rozczarowaniem
najnowsze

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.