News

Call of Duty: Black Ops IV - pół miliarda dolarów w trzy dni

Patryk Purczyński, 18.10.2018 17:39 5

Kiedy na rynku pojawia się nowa odsłona Call of Duty, Activision zwykło spodziewać się ogromnego przypływu gotówki. Taki zapewniło Black Ops IV.

Weekend otwarcia był bardzo pomyślny dla Call of Duty: Black Ops IV. Gra sprzedała się na tyle dobrze, że w zaledwie trzy dni zarobiła dla swojego wydawcy 500 mln dolarów. - Black Ops IV ma za sobą rewelacyjny start - przyznaje Rob Kostich, wiceprezes wykonawczy i menedżer generalny Call of Duty. Gra zanotowała lepszy start od ubiegłorocznej odsłony serii, Call of Duty: WWII i swojej bezpośredniej poprzedniczki, Black Ops III.

- Liczba graczy i rozegranych przez nich godzin rosną z roku na rok. Nasza oglądalność na Twitchu wyznaczyła nowe standardy i pokazuje, jak dobrze się gra i ogląda tryb Blackout. Weekendowe rezultaty po raz kolejny sytuują Call of Duty w ścisłej czołówce przemysłu rozrywkowego. Nasza sprzedaż cyfrowa była rekordowa na wszystkich platformach, a ogólna wydajność jest bardzo wysoka. Jesteśmy naprawdę podekscytowani pędem, jaki osiągnęło Black Ops IV. Więcej rzeczy nadejdzie, my dopiero zaczynamy - dodaje Kostich.

Nie jest to zresztą pierwszy raz kiedy słyszymy o świetnych wynikach Black Ops IV. Zachęcamy również do sprawdzenia, jak produkcja studia Treyarch wypadła w naszej recenzji.

najnowsze

Crash Team Racing Nitro-Fueled podbiło angielskie serca

Produkcja wystartowała z naprawdę potężnym przytupem – Activision odnotowało w Wielkiej Brytanii trzeci najlepszy debiut w tym roku, przegrywając tylko z Days Gone oraz z Resident Evil 2. 

Być może dostaniemy nowe Ape Escape

Kultowa seria Ape Escape świętuje w tym roku swoje 20 urodziny. Z tej okazji Sony przygotowało specjalne wideo, a także uruchomiło zupełnie nowe konto na Twitterze, gdzie zamieściło tajemniczą grafikę.