News

Diablo III z funkcją cross-play na Nintendo Switch

LM, 12.10.2018 17:40 2

Blizzard współpracuje z Sony i Microsoftem w zakresie udostępnienia rozgrywki pomiedzy platformami na hybrydowej konsoli.

W rozmowie z redakcją serwisu Businsess Insider przedstawiciel studia Blizzard Entertainment ujawnił, że deweloperzy odpowiedzialni za dedykowany konsolom Nintendo Switch port gry blisko współpracują zarówno z Sony, jak i Microsoftem, żeby udostępnić rozgrywkę multi platformową. Według pracownika Blizzarda fukcja cross-play na pewno pojawi się w Diablo III na hybrydowej konsoli Nintendo, ale jeszcze nie ustalono, kiedy może to nastąpić.

Warto doprecyzować, że omawiany cross-play w hicie Blizzarda ma działać na liniach Xbox One – Nintendo Switch oraz PlayStation 4 – Nintendo Switch, a być może także na linii Xbox One – Nintendo Switch - PlayStation 4. Rozmówca Businsess Insidera zaznaczył, że nie jest to jeszcze oficjalna zapowiedź nowej funkcji, ale tej możemy się spodziewać w najbliższym czasie, więc pewnie nastąpi ona na BlizzConie 2018.

Przypomnijmy, że jeszcze we wrześniu Sony ugięło się pod naporem negatywnych opinii i umożliwiło rozgrywkę między platformami w grze Fortnite. Pozostaje mieć nadzieję, że z czasem wspomniana funkcja pojawi się także w innych tytułach dostępnych na konsolach japońskiego giganta.

Diablo III: Eternal Collection zadebiutuje na Nintendo Switch dokładnie 2 listopada.

najnowsze