News

Sony potwierdza prace nad konsolą następnej generacji

Patryk Purczyński, 11.10.2018 17:50 8

Nie ma mowy o zakończeniu cyklicznego wydawania konsol na obecnej generacji. Świadczy o tym najnowsza deklaracja z samego szczytu obozu Sony.

- W tym momencie mogę powiedzieć, że posiadanie sprzętu następnej generacji jest koniecznością - przyznał na łamach Financial Times Kenichiro Yoshida, prezes i dyrektor wykonawczy Sony. Jest to jasny sygnał, że japoński gigant planuje wprowadzić na rynek następcę PlayStation 4. Na razie szef spółki unika jednak nazwania konsoli w jakikolwiek sposób, choć można się spodziewać, że zostanie ona zapowiedziana po prostu jako PlayStation 5.

Yoshida nie podał też żadnego terminu, w którym należy spodziewać się nowej konsoli Sony. Więcej informacji na ten temat dostarczył jednak już wcześniej John Kodera, dyrektor wykonawczy Sony Interactive Entertainment. W maju zasugerował on, że wprowadzenie na rynek platformy nowej generacji może być kwestią jeszcze co najmniej trzech lat.

Japoński gigant wcale nie musi czuć pośpiechu, a to za sprawą rewelacyjnej sprzedaży PS4. Konsola już teraz trafiła do większej liczby konsumentów niż jej poprzedniczka w całym swoim cyklu. Wyprzedza ją tylko PS2, ale to żadna ujma - "dwójka" jest bowiem najpopularniejszą konsolą w historii.

najnowsze