News

Cyberpunk 2077 - CD Projekt RED będzie współpracować z Digital Scapes

Katarzyna Dąbkowska, 09.10.2018 08:58 4

Właśnie zapwoiedziano partnerstwo przy pierwszej grze.

Cyberpunk 2077 to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier ostatnich lat. Nic dziwnego zatem, że CD Projekt RED postanowił przyłożyć się do zadania i postanowiło dodać do ekipy kilka profesjonalistów. Firma ogłosiła, że nawiązała współpracę z Digital Scapes, które ma im pomóc przy wspomnianym projekcie. O partnerstwie ze studiem Michał Nowakowski z CD Projekt Red powiedział tak:

Cyberpunk 2077 to nasz największy projekt do tej pory i ciężko pracujemy każdego dnia, aby stał się twórczym i technologicznym osiągnięciem. Zespół Digital Scapes wnosi do naszej ekipy wiele talentu, doświadczenia i wiedzy technicznej. Jestem przekonany, że nasza długofalowa współpraca przyniesie wiele korzyści grze.

Marcin Chady z Digital Scapes także wypowiedział się na ten temat:

Wszyscy jesteśmy podekscytowani i zaszczyceni mogąc współpracować z CD Projekt RED. Ich niesamowicie kreatywny i doświadczony zespół programistów pchnął gatunek RPG na zupełnie inny poziom. Chętnie pomożemy im stworzyć najlepsze gry na świecie.

Z tych słów może wynikać, że Digital Scapes nie zamierza poprzestać na jednym projekcie z CD Projekt RED. Cyberpunk 2077 ma być jedynie jednym z nich. Firma ma już wprawę w pracach z grami. Studio założyli weterani, którzy kiedyś pracowali dla BioWare, Radical Entertainment i Relic.

najnowsze