Borderlands 3 już w 2019 roku?

Patryk Purczyński, 08 października 2018 18:27 0

O Borderlands 3 w kuluarach mówi się od długiego czasu, ale wciąż nie doczekaliśmy się konkretów. Czyżby jednak prace nad grą były już zaawansowane?

Dwa niezależne, nieznające się wzajemnie źrodła twierdzą zgodnie, że trwają już prace nad lokalizacją Borderlands 3. Produkcja Gearbox Software ma zostać przełożona na kilka języków, a całość trwa już od dobrych kilku miesięcy. Informację przekazano na kanale youtube'owym The Triple S League. Biorąc pod uwagę standardowy tryb pracy nad grami wideo, wiadomość ta może być bardziej interesująca niż się z pozoru wydaje.

Nad lokalizacją studia zaczynają bowiem pracować na końcowym etapie produkcji gry. Może to oznaczać, że premiera Borderlands 3 może być sprawą nieodległą, nawet pomimo faktu, że tytuł nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany. Szef Gearbox Software Randy Pitchford przyznał jedynie, że prace nad nową częścią serii Borderlands ruszyły. Od tej deklaracji minęło jednak przeszło trzy i pół roku. Nie dziwne zatem, że wieść o absencji "trójki" na tegorocznych targach E3 została przyjęta z rozczarowaniem.

Jeśli jednak plotki o trwających pracach lokalizacyjnych mają pokrycie w rzeczywistości, premiery Borderlands 3 powinniśmy doczekać się w przyszłym roku.

ESRB zaklasyfikowało Borderlands Game of the Year
Nowy Bulletstorm lub Duke Nukem od Gearboksu na PAX East?
Borderlands 3 nie będzie jedyną zapowiedzią Gearboksu na PAX East - ujawniono grafikę kolejnej gry
Gearbox sugeruje zapowiedź Borderlands 3 na zbliżającym się PAX East
najnowsze