News

H1Z1 wkrótce będzie znane jako Z1 Battle Royale

Małgorzata Trzyna, 23.09.2018 08:30 0

"Zmieniony zespół" chce, by gra "powróciła do korzeni jako najbardziej nastawiony na współzawodnictwo tytuł BR na świecie".

Już wkrótce H1Z1 będzie znane pod nowym tytułem - Z1 Battle Royale. W roku 2017 H1Z1 znajdowało się w czołówce najpopularniejszych gier na Steam, ale w ciągu pół roku straciło ponad 90% graczy. W związku z tym wprowadzono szereg zmian w systemie matchmakingu. W lobby skrócono czas oczekiwania na rozpoczęcie rozgrywki, we wszystkich trybach mecz rozpoczyna się po 135 sekundach (uprzednio - 8 minut), o ile w lobby jest przynajmniej dwóch graczy. Rundy skalują się dynamicznie, jeśli jest mniej niż setka osób. Skalowanie oznacza, że rozgrywka rozpoczyna się na bardziej zaawansowanych etapach (im mniej osób, tym więcej gazu), liczba zrzutów jest także zmniejszona.

Na liście zmian można także znaleźć informacje o zmianach w balansie broni AR-15, AK-47, M-9, Strzelby i Magnum, na bazie informacji z pre-sezonu 3. Podczas zmagań generalnie częściej będzie świecić słońce - domyślnie czas jest ustawiony na 14:00, a słoneczne dni występują w 90% przypadków.

H1Z1 zostało udostępnione na PC jako gra free-to-play kilka miesięcy temu, zaś na PS4 ukazało się w sierpniu - po fazie beta-testów. Niedawno zapowiedziano także wersję na smartfony.

najnowsze