News

Call of Duty: Black Ops 4 - nowa zawartość będzie trafiać na PS4 tydzień wcześniej niż na pozostałe platformy

Małgorzata Trzyna, 21.09.2018 15:40 0

W przypadku poprzednich tytułów z serii okres ekskluzywności wynosił 30 dni.

Gdy gry z serii Call of Duty ukazywały się na poprzedniej generacji konsol, wcześniejszy dostęp do nowości mieli posiadacze Xboksów 360, później sytuacja zmieniła się na korzyść Sony. Mogliśmy się spodziewać, że Activision i Sony zawrą podobną umowę dotyczącą udostępniania nowo dodawanej zawartości do Call of Duty: Black Ops 4 na PlayStation 4 wcześniej niż na inne platformy i zgadywać, że posiadacze PC czy Xboksów One będą musieli czekać 30 dni dłużej. Okazuje się jednak, że posiadacze PS4 będą mieli nową zawartość na wyłączność tylko przez tydzień. Chodzi tu zarówno o płatne, jak i darmowe dodatki: nowych specjalistów, mapy, okresowe i ograniczone czasowo wydarzenia oraz prawdopodobnie wszystkie inne dodatki z Black Ops Passa.

Treyarch niedawno ogłosił, co planuje dodawać po premierze do Black Ops 4: na początek gracze otrzymają bezpłatnie legendarną mapę Nuketown, później specjalistów, aktualizacje trybu Blackout i wydarzenia okresowe. Zamiast dużych pakietów, tytuł ten będzie otrzymywać częstsze, ale mniejsze aktualizacje, co prawdopodobnie przyczyniło się do skrócenia okresu ekskluzywności.

W grze zabraknie trybu kampanii, gdyż seria potrzebowała zmian. Premiera Call of Duty: Black Ops 4 została wyznaczona na 12 października.

najnowsze

Crash Team Racing Nitro-Fueled podbiło angielskie serca

Produkcja wystartowała z naprawdę potężnym przytupem – Activision odnotowało w Wielkiej Brytanii trzeci najlepszy debiut w tym roku, przegrywając tylko z Days Gone oraz z Resident Evil 2. 

Być może dostaniemy nowe Ape Escape

Kultowa seria Ape Escape świętuje w tym roku swoje 20 urodziny. Z tej okazji Sony przygotowało specjalne wideo, a także uruchomiło zupełnie nowe konto na Twitterze, gdzie zamieściło tajemniczą grafikę.