Felieton

Call of Duty: Black Ops 4 - nowa zawartość będzie trafiać na PS4 tydzień wcześniej niż na pozostałe platformy

Małgorzata Trzyna, 21 września 2018 15:40 0

W przypadku poprzednich tytułów z serii okres ekskluzywności wynosił 30 dni.

Gdy gry z serii Call of Duty ukazywały się na poprzedniej generacji konsol, wcześniejszy dostęp do nowości mieli posiadacze Xboksów 360, później sytuacja zmieniła się na korzyść Sony. Mogliśmy się spodziewać, że Activision i Sony zawrą podobną umowę dotyczącą udostępniania nowo dodawanej zawartości do Call of Duty: Black Ops 4 na PlayStation 4 wcześniej niż na inne platformy i zgadywać, że posiadacze PC czy Xboksów One będą musieli czekać 30 dni dłużej. Okazuje się jednak, że posiadacze PS4 będą mieli nową zawartość na wyłączność tylko przez tydzień. Chodzi tu zarówno o płatne, jak i darmowe dodatki: nowych specjalistów, mapy, okresowe i ograniczone czasowo wydarzenia oraz prawdopodobnie wszystkie inne dodatki z Black Ops Passa.

Treyarch niedawno ogłosił, co planuje dodawać po premierze do Black Ops 4: na początek gracze otrzymają bezpłatnie legendarną mapę Nuketown, później specjalistów, aktualizacje trybu Blackout i wydarzenia okresowe. Zamiast dużych pakietów, tytuł ten będzie otrzymywać częstsze, ale mniejsze aktualizacje, co prawdopodobnie przyczyniło się do skrócenia okresu ekskluzywności.

W grze zabraknie trybu kampanii, gdyż seria potrzebowała zmian. Premiera Call of Duty: Black Ops 4 została wyznaczona na 12 października.

Powstała petycja o zwolnienie szefa Activision, Bobby'ego Koticka
Booker T pozywa Activision za skopiowanie projektu postaci w Call of Duty: Black Ops 4
Activision Blizzard zwalnia 800 osób - mimo odnotowania doskonałych wyników finansowych
Activision wyjaśnia powód rozstania z Bungie
najnowsze