News

Sony zapowiedziało "nową" konsolę - PlayStation Classic

Katarzyna Dąbkowska, 19.09.2018 08:33 9

Firma najwyraźniej pokusiła się o sukces podobny do tego, który uzyskało Nintendo z klasycznymi edycjami NES-a i SNES-a.

Sony najwyraźniej napatrzyło się na wielki sukces Nintendo, kiedy firma wydawała NES Classic Edition i SNES Classic Edition. Firma potwierdziła właśnie, że startuje z własnym, klasyczny projektem i przywróci do życia swoją starą konsolę w postaci PlayStation Classic.

Podobnie jak w przypadku minikonsol od Nintendo, tutaj także będziemy mieli do czynienia z pomniejszoną wersją. PlayStation Classic będzie o 80% mniejsze pod względem objętości od oryginału, przy czym o 45% węższe na bokach. Będzie również podłączane podobnie – do zestawu dołączony jest kabel HDMI oraz kabel USB, dzięki któremu konsola będzie zasilana.

Wiadomo już, że urządzenie ma mieć 20 już preinstalowanych gier. Nie podano całej listy, jednak już wiadomo, iż znajdą się na niej Final Fantasy VII, Jumping Flash!, R4 Ridge Racer Type 4, Tekken 3, a także Wild Arms. Gra będzie wspierała lokalny multiplayer, czyli będziemy mogli zagrać z partnerem na jednej kanapie. Do zestawu dołączony będzie również drugi pad. Taki zestaw będzie kosztował w Europie 99 euro, a jego premiera planowana jest na 3 grudnia. Poniżej zwiastun.

najnowsze