Felieton

Fenomenalna seria PUBG - rok z milionem graczy dziennie

Patryk Purczyński, 12 września 2018 19:43 1

Pierwszy raz w historii platformy Steam odnotowano, by jedna gra przez cały rok miała przynajmniej milion użytkowników dziennie.

PlayerUnknown's Battlegrounds dokonało rzeczy niebywałej. Jako pierwsza gra w historii platformy Steam udało jej się przyciągać milion graczy dziennie przez 365 kolejnych dni! 8 września 2017 roku produkcji studia PUBG Corp. pierwszy raz udało się przekroczyć próg miliona użytkowników - w ciągu 24 godzin tytuł odpaliło 1 028 275 osób. Od tamtej pory przez cały rok liczba nigdy nie spadła poniżej miliona.

Dziś PUBG swój szczyt ma już za sobą (zakładając, że gry nie czeka nagłe wielkie odrodzenie), ale rok na niebotycznym poziomie udało się utrzymać. Rekord pod względem liczby użytkowników jednego dnia odnotowano 13 stycznia tego roku, kiedy w szalenie popularne battle royle zagrały przeszło trzy miliony fanów. W ostatnich dniach liczba osób dziennie uruchamiających PUBG z ledwością przekracza milion (co i tak jest wynikiem, o którym znakomita większość twórców gier może jedynie marzyć).

W Fortnite zagrało już ponad 250 milionów osób
Metro Exodus z ponad dwukrotnie wyższą sprzedażą w Epic Store niż Metro: Last Light na Steam
Remaster klasycznego FPS-a Blood ukaże się w kwietniu?
It’s Winter – spróbuj odnaleźć się w smutnej, nudnej, poradzieckiej rzeczywistości
najnowsze