Felieton

Jagged Alliance: Rage! zapowiedziane; zwiastun i pierwsze konkrety

LM, 14 sierpnia 2018 17:55 3

Tytuł zmierza na PC i konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

W grudniu ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że firma THQ Nordic, która przejęła prawa do serii Jagged Alliance po bankructwie studia bitComposer, przymierza się do zapowiedzi nowej odsłony cyklu. Na nią przyszło nam poczekać nieco dłużej, niż początkowo zakładaliśmy, ale w końcu do sieci trafiły pierwsze konkrety związane z Jagged Alliance: Rage! Popularna seria turowych strategii powróci w nowej odsłonie na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One, a za jej wyprodukowanie odpowiada niemieckie studio Handy Games. Wraz z zapowiedzią w sieci pojawił się pierwszy zwiastun tytułu, a także garść screenów, które załączyliśmy do wiadomości.

Wydarzenia zaprezentowane w Jagged Alliance: Rage! rozgrywają się dwadzieścia lat po tych z pierwszej odsłony cyklu – w toku rozgrywki wylądujemy na tropikalnej wyspie opanowanej przez siły militarne lokalnego kacyka, z misją całkowitego wyeliminowania jego popleczników. Typowo dla serii Jagged Alliance powierzone nam zadanie nie będzie należało do najłatwiejszych, a przygotowane przez twórców wyzwania zmuszą nas do całkowitego wykorzystania potencjału oddanych w nasze ręce najemników i dostępnych środków. Akcję będziemy oglądać w rzucie izometrycznym, ale tym razem deweloperzy zdecydowali się porzucić zupełnie realistyczną oprawę wizualną na rzecz nieco komiksowej stylistyki.

Data premiery tytułu nie została jeszcze ogłoszona, a obok niej, w najbliższych tygodniach możemy liczyć na kolejną porcję konkretów związanych z Jagged Alliance: Rage!

Uczestnicy Games Clash Masters powalczą na gamingowych pecetach Actina
Warriors of the North – dodatek do taktycznego RPG Battle Brothers z datą premiery
Zapowiedziano SKYHILL: Black Mist, kontynuację survivalowego RPG z 2015 roku
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.