Felieton

Jagged Alliance: Rage! zapowiedziane; zwiastun i pierwsze konkrety

LM, 14 sierpnia 2018 17:55 3

Tytuł zmierza na PC i konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

W grudniu ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że firma THQ Nordic, która przejęła prawa do serii Jagged Alliance po bankructwie studia bitComposer, przymierza się do zapowiedzi nowej odsłony cyklu. Na nią przyszło nam poczekać nieco dłużej, niż początkowo zakładaliśmy, ale w końcu do sieci trafiły pierwsze konkrety związane z Jagged Alliance: Rage! Popularna seria turowych strategii powróci w nowej odsłonie na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One, a za jej wyprodukowanie odpowiada niemieckie studio Handy Games. Wraz z zapowiedzią w sieci pojawił się pierwszy zwiastun tytułu, a także garść screenów, które załączyliśmy do wiadomości.

Wydarzenia zaprezentowane w Jagged Alliance: Rage! rozgrywają się dwadzieścia lat po tych z pierwszej odsłony cyklu – w toku rozgrywki wylądujemy na tropikalnej wyspie opanowanej przez siły militarne lokalnego kacyka, z misją całkowitego wyeliminowania jego popleczników. Typowo dla serii Jagged Alliance powierzone nam zadanie nie będzie należało do najłatwiejszych, a przygotowane przez twórców wyzwania zmuszą nas do całkowitego wykorzystania potencjału oddanych w nasze ręce najemników i dostępnych środków. Akcję będziemy oglądać w rzucie izometrycznym, ale tym razem deweloperzy zdecydowali się porzucić zupełnie realistyczną oprawę wizualną na rzecz nieco komiksowej stylistyki.

Data premiery tytułu nie została jeszcze ogłoszona, a obok niej, w najbliższych tygodniach możemy liczyć na kolejną porcję konkretów związanych z Jagged Alliance: Rage!

Life is Strange 2: Episode 2 "Rules" - zwiastun premierowy
Znamy datę premiery Conarium na konsolach
Tyranny i Shadow Tactics: Blades of the Shogun w najnowszym Humble Bundle
StarCraft 2 – już jutro prezentacja możliwości AI Blizzarda i DeepMind
najnowsze