Felieton

Spacelords bez loot boksów, bo twórcy ich nie lubią

Katarzyna Dąbkowska, 22 lipca 2018 11:22 0

Gra ma przejść na model free2play już w przyszłym miesiącu.

Raiders of the Broken Planet... A, przepraszam.... Spacelords! Spacelords, jak informowaliśmy wczoraj, przeszło na model free2play. Twórcy zdecydowali się zatem na model z mikropłatnościami, ale nie będą one uwzględniać loot boksów. Powód jest prosty – twórcy najzwyczajniej w świecie ich nie lubią. Enric Álvarez zapytany właśnie o skrzynki z losową zawartością powiedział:

Żadnych loot boksów w Riders of the Broken Planet oraz żadnych loot boksów w Spacelords od 23 sierpnia.

Nigdy nie mieliśmy najmniejszego zamiaru wprowadzić w grze skrzynek z łupami. Mówiąc prościej - nie lubimy ich.

Więcej na ten temat powiedziała Joan Amat, główna projektantka gry:

System progresji w dzisiejszych czasach musi wywoływać pozytywne wrażenie. W przeszłości gralibyśmy w darmowe gry i cieszylibyśmy się treściami, które otrzymywaliśmy za darmo. Nasza opinia publiczna pokazuje, w jaki sposób należy teraz traktować monetyzację w grach. Wydaje mi się, że skupia się ona wokół loot boksów i nauczyliśmy się, że ludzie muszą czuć, że wszystko jest w porządku, że angażują się w relacje z deweloperem i ta relacja musi być szczera.

Skrzynie z łupami są zbyt niejasne i komplikują tę relację w taki sposób, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że nie jest to uczciwa sprawa, jeśli nie mogą tego zrozumieć.

Uważam, że najważniejszą częścią tego, co chcemy zrobić jest to, że chcemy upewnić się, iż gracze rozumieją, jak działa system progresji i co zyskują, kiedy wydają pieniądze.

Nie kupimy już za gotówkę loot boksów w Heroes of the Storm
Polskie Ministerstwo Finansów nie uznaje loot boksów za hazard
Fallout 76 być może z mikrotransakcjami
Square Enix usuwa gry ze sklepów w Belgii - powodem są loot boxy
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.