Wiedźmin 4 nie powstanie, ale plany odnośnie serii są

Katarzyna Dąbkowska
2018/07/11 15:50

Na Wiedźminie ma się opierać przyszłość spółki, ale Kiciński nie podaje szczegółów.

Wiedźmin 4 nie powstanie, ale plany odnośnie serii są

CD Projekt RED niezliczoną liczbę razy powtarzał, że nie ma zamiaru tworzyć gry Wiedźmin 4. Jak stwierdziło studio – ta historia jest całkowicie zakończona. Niewykluczone jednak, że twórcy serii już pracują nad spin-offem. Jak potwierdził w wywiadzie dla Parkiet.pl Adam Kiciński z CD Projekt RED, jego studio pracuje nad nową, tajemniczą grą. Nie podał szczegółów, ale potwierdził, że deweloper nie ma zamiaru całkowicie rezygnować z Wiedźmina.

Na pytanie odnośnie kolejnego projektu firmy Kiciński odpowiedział:

- Na razie świadomie chcemy skupić się na „Cyberpunku 2077", aby nie rozpraszać naszych zasobów i uwagi graczy. Przyjdzie czas, że o drugim projekcie ze strategii powiemy więcej.

GramTV przedstawia:

Kiedy dziennikarz zapytał o Wiedźmina 4 Kiciński zaprzeczył, jakoby taka produkcja była w planach, jednak CD Projekt RED nie chce rozstawać się do końca z serią.

- Pierwsze trzy Wiedźminy były z założenia trylogią, więc po prostu nie moglibyśmy nazwać ewentualnej kolejnej gry Wiedźmin 4. Nie oznacza to oczywiście, że porzucimy kreowany przez nas przez kilkanaście lat świat Wiedźmina, który kochają i wciąż domagają się gracze na całym świecie. Wiedźmin jest jedną z dwóch franczyz, na których ma się w przyszłości opierać działalność spółki. Dzisiaj nie mogę niestety nic więcej zdradzić.

Adam Kiciński powiedział jeszcze kilka słów debiutu Cyberpunk 2077. Jak stwierdził, CD Projekt RED ma już ustaloną dokładną datę premiery dla gry, jednak świadomie nie dzieli się nią z graczami. Aktualne przewidywania są jedynie spekulacjami dziennikarzy i analityków bazujących na podstawie publicznie dostępnych informacji na temat tego tytułu.

Komentarze
5
koNraDM4
Gramowicz
12/07/2018 12:17

Mam nieodparte wrażenie, że cały bój o wiedźmina toczy się o nazwę :D

Colidor
Gramowicz
12/07/2018 09:38

Mogliby zrobić kolejną grę wiedźminską, będącą niejako prequelem trylogii. Umiejscowioną w czasach, gdy wiedźmini byli na porządku dziennym, a szkoły wiedźmińskie działały pełną parą. Historia mogłaby dotyczyć całkowicie nowego wiedźmina, ukazana od chwili, gdy wiedźmin odbiera swoją zapłatę, czyli Dziecko Niespodziankę, szkolenie w dzieciństwie, Próby Traw, a wreszcie pozyskanie medalionu i mieczy. Od tego momentu wyruszać na szlak i żyć jak wiedźmin. Przyjmować zlecenia na potwory, których w czasach przed Geraltem było ponoć mnóstwo, natykać się na dylematy moralne, wybierać mniejsze zło, ustalać kwestie ceny, przekraczać granice możliwości, być beznamiętnym jak okruch lodu mutantem, słuchającym wyłącznie głosu rozsądku. Od czasu do czasu mieć możliwość zratowania kogoś i w ramach zapłaty żądać Prawa Niespodzianki. Jest tyle możliwości, tyle historii do opowiedzenia w czasach przed Geraltem, że starczyłoby na kolejną trylogię. I tylko nie można byłoby wybrać kobiecej postaci, bo jak to stwierdził Vezimir po zobaczeniu Ciri, nigdy nie szkolono na wiedźmina dziewczyny... Ale w taką grę bym pograł, gdzie mógłbym być wiedźminem, jakiego tylko wykreuję...

Oxygar
Gramowicz
11/07/2018 23:05

Szczerze mówiąc... Wiedźmin to gra zacna, świetna. Hit. Przebój. Jednak myślę, że na trzeciej części i gwincie powinno się zakończyć. Czym więcej gier w tym świecie, tym większe prawdopodobieństwo, że popełni się jakiś nonsens, lub uszkodzi historię jakiegoś bohatera. A mi to się na przykład ten świat przejadł. O ile książki i postacie mi się podobają to świat nie jest sam w sobie na tyle fascynujący. Niby zawsze można próbować stworzyć nowe postacie, ale to już... Do wiedźmina to niech oni wrócą za kilka - kilkanaście lat. 

Cyberpunk to co innego, jest bardziej otwarty. Oprócz tego jest duuużo świetnych materiałów na gry.

Obok wielu rzeczy, przez które CDP RED tak pozytywnie na tle innych twórców się wyróżnia, powinno stanąć jeszcze wyczucie, kiedy uśpić serię.

terixAS
Gramowicz
11/07/2018 22:09

Ludzie kochają Geralta, a nie świat. Bez Wilka, to już nie będzie ta sama gra. Jeśli nie kontynuacja, to niech napiszą inną historie, ale niech nie chowaja Geralta do szafy.

Kazak
Gramowicz
11/07/2018 21:39

Błagam, oby nie gra i Cirilli. A na marginesie, słowo "franczyz"... Czy naprawdę nie można powiedzieć "marek"?