Felieton

Wiedźmin 4 nie powstanie, ale plany odnośnie serii są

Katarzyna Dąbkowska, 11 lipca 2018 15:50 5

Na Wiedźminie ma się opierać przyszłość spółki, ale Kiciński nie podaje szczegółów.

CD Projekt RED niezliczoną liczbę razy powtarzał, że nie ma zamiaru tworzyć gry Wiedźmin 4. Jak stwierdziło studio – ta historia jest całkowicie zakończona. Niewykluczone jednak, że twórcy serii już pracują nad spin-offem. Jak potwierdził w wywiadzie dla Parkiet.pl Adam Kiciński z CD Projekt RED, jego studio pracuje nad nową, tajemniczą grą. Nie podał szczegółów, ale potwierdził, że deweloper nie ma zamiaru całkowicie rezygnować z Wiedźmina.

Na pytanie odnośnie kolejnego projektu firmy Kiciński odpowiedział:

- Na razie świadomie chcemy skupić się na „Cyberpunku 2077", aby nie rozpraszać naszych zasobów i uwagi graczy. Przyjdzie czas, że o drugim projekcie ze strategii powiemy więcej.

Kiedy dziennikarz zapytał o Wiedźmina 4 Kiciński zaprzeczył, jakoby taka produkcja była w planach, jednak CD Projekt RED nie chce rozstawać się do końca z serią.

- Pierwsze trzy Wiedźminy były z założenia trylogią, więc po prostu nie moglibyśmy nazwać ewentualnej kolejnej gry Wiedźmin 4. Nie oznacza to oczywiście, że porzucimy kreowany przez nas przez kilkanaście lat świat Wiedźmina, który kochają i wciąż domagają się gracze na całym świecie. Wiedźmin jest jedną z dwóch franczyz, na których ma się w przyszłości opierać działalność spółki. Dzisiaj nie mogę niestety nic więcej zdradzić.

Adam Kiciński powiedział jeszcze kilka słów debiutu Cyberpunk 2077. Jak stwierdził, CD Projekt RED ma już ustaloną dokładną datę premiery dla gry, jednak świadomie nie dzieli się nią z graczami. Aktualne przewidywania są jedynie spekulacjami dziennikarzy i analityków bazujących na podstawie publicznie dostępnych informacji na temat tego tytułu.

Triss Merigold w Monster Hunter World dzięki modyfikacji
Andrzej Sapkowski otrzyma dodatkowe pieniądze od CD Projekt Red
The Witcher RPG: Starter w polskiej edycji dostępny za darmo
Wiedźmin - Tomasz Bagiński o doborze aktorów do serialu
najnowsze