Felieton

E3 2018: Sony mocno krytykowane za brak opcji cross-play w Fortnite w wersji na PlayStation 4

Katarzyna Dąbkowska, 14 czerwca 2018 14:17 4

Firma postanowiła odpowiedzieć na zarzuty wielu fanów gry.

Podczas Nintendo Direct firma zapowiedziała, że Fortnite w wersji na konsoli Nintendo Switch będzie wspierało rozgrywkę cross-platformową, co oznacza, że posiadacze tego sprzętu będą mogli zagrać między innymi z graczami pecetowymi czy posiadaczami Xboksów One. Takiej funkcji nie ma jeszcze wersja na urządzenia Sony. Z tej przyczyny gracze postanowili mocno skrytykować firmę za jej politykę, która uniemożliwia swobodną rozgrywkę między niektórymi platformami. To jednak nie wszystko, wszyscy ci użytkownicy, którzy chociaż raz zalogowali się na PS4, nie są już w stanie używać tego konta w wersji na Nintendo Switch. To ubodło graczy jeszcze bardziej, ponieważ przelogowanie się z konta z XOne na Switcha jest możliwe i działa bezproblemowo. Teraz Sony postanowiło odpowiedzieć w krótkim oświadczeniu dla użytkowników.

Jesteśmy zawsze otwarci na to, co interesuje społeczność PlayStation, aby poprawić wrażenia z gier. Dzięki ponad 80 milionom aktywnych użytkowników w PlayStation Network stworzyliśmy ogromną społeczność graczy, którzy mogą grać razem w Fortnite i inne tytuły online. Oferujemy także wsparcie dla gry Fortnite w trybie cross-play na PC, Mac, iOS i urządzeniach z Androidem, rozszerzając możliwości fanów Fortnite na PS4, aby mogli oni grać z jeszcze większą liczbą graczy na innych platformach. W tej chwili nie mamy nic więcej do dodania.

Oznacza to, że Sony nie planuje dodania wspomnianej funkcji do wersji na PlayStation 4. Gracze będą musieli się zatem zadowolić ograniczoną społecznością podczas rozgrywki. Japońska firma nie podała przyczyn, dla których nie chce dodać tej opcji do gry. Co więcej, nie podała do wiadomości, czy będzie możliwe odzyskanie swojego konta z PS4 po przejściu na Switcha.

Fortnite ze sporym problemem
Fortnite na konsoli Soulja Boy - przedstawiciel Epic Games wypowiada się na ten temat
Netflix - największym rywalem platformy jest nie HBO czy Amazon, a... Fortnite
Fortnite - kolejny pozew od mamy, która chce zarobić na popularności gry
najnowsze