Informacje

E3 2018: The Division 2 nie wyraża stanowiska politycznego; gra wymaga DirectX 12

...

Na E3 potwierdzono, że akcja The Division 2 toczy się w stolicy USA, Waszyngtonie. Twórcy zapewniają jednak, że gra nie będzie manifestem politycznym.

E3 2018: The Division 2 nie wyraża stanowiska politycznego; gra wymaga DirectX 12 - obrazek 1

- Z całą pewnością nie przedstawiamy jakichkolwiek stanowisk politycznych. To wciąż dzieło fikcji - mówi Terry Spier, dyrektor kreatywny w studiu Red Storm Entertainment, które pomaga ekipie Massive Entertainment przy tworzeniu The Division 2. Nowa gra w uniwersum Toma Clancy'ego osadzona jest w Waszyngtonie, co przez niektórych mogło być odebrane jako pewnego rodzaju manifest polityczny. Od tego typu tematów twórcy chcą się jednak odciąć.

- To nie jest polityczne stanowisko, absolutnie nie. Jesteśmy tu po to, by odkryć nowe miasto - podkreśla Spier. Dlaczego zatem właśnie stolica Stanów Zjednoczonych? - Jest kilka powodów. Pierwszym z nich jest próba przebicia Manhattanu - jak to w ogóle zrobić? Manhattan to takie słynne miasto, prawdziwa ikona - zaznacza Spier. - Wszyscy wiedzą czym jest DC. Wszyscy widzieli jego słynne monumenty, Mauzoleum Lincolna, Kapitol i inne rzeczy. Właśnie to sprawiło, że wybraliśmy DC.

- Przesłaniem The Division 2 jest jedność. Właśnie to chcemy pokazać. Lepiej poznając grę zobaczycie, że Division jest tak jakby ostatnią linią obrony przed ostatecznym upadkiem. Agenci Division wkraczają, jednoczą się, pomagają sobie i odbudowują. Właśnie to w tym wszystkim uwielbiam - dodaje Spier.

Po oficjalnej prezentacji na konferencji Microsoftu i Ubisoftu, The Division 2 pojawiło się na Steamie. Karta produktu ujawnia pierwszą ważną informację dotyczącą wymagań sprzętowych - do odpalenia gry niezbędna będzie karta graficzna obsługująca biblioteki DirectX 12. Zważywszy na fakt, że pierwsze takie karty pojawiły się w sprzedaży sześć lat temu informacja ta nie jest najbardziej szokująca, ale mimo wszystko warto ją odnotować.

E3 2018: The Division 2 nie wyraża stanowiska politycznego; gra wymaga DirectX 12 - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?