Informacje

Koniec z hitami Square Enix na smartfony

...

Seria GO zostaje odstawiona na boczny tor. Po trzech bardzo udanych premierach na urządzeniach przenośnych Square Enix mówi: dość.

Koniec z hitami Square Enix na smartfony - obrazek 1

Lara Croft GO, Hitman GO, Deus Ex GO - w ten sposób Square Enix przedstawiło trzy ze swoich najważniejszych marek użytkownikom urządzeń przenośnych. Każda z tych produkcji odnosiła sukces, docenione zostało również ich wykonanie. Mimo to japoński wydawca w tym miejscu stawia kropkę - kolejnych gier spod znaku GO nie będzie. Przyczyną jest zbyt duża konkrencja na rynku tytułów mobilnych.

- To jedno z wyzwań, jakim stawiamy czoła - rynek premium gier mobilnych zanika - przyznaje na łamach PC Games Insidera Patrick Naud, szef studia Square Enix Montreal, które było odpowiedzialne za wspomniane produkcje. - Coraz więcej darmowych tytułów cechuje wysoka jakość, więc jest coraz mniej powodów, dla których warto spróbować czegoś, co nie jest darmowe. Nie oznacza to, że ludzie nie będą wydawać pieniędzy w grze, ale chcą inwestować w pozycję, co do której są pewni, że im się spodoba. Percepcja tego wyboru jest taka, że nawet jak coś kosztuje tylko 5 dolarów, to nadal jest za drogie - dodaje.

Najnowsze
Lubisz nas?