Felieton

Aktualizacja Surviving Mars dodaje nowe kopuły i samouczek

Małgorzata Trzyna, 28 maja 2018 13:46 0

Aktualizacja ma zostać wydana na PC dziś, na konsolach pojawi się 12 czerwca.

Haemimont Games ogłosiło, że Surviving Mars otrzyma aktualizację Curiosity, dodającą szereg nowych kopuł oraz funkcje, o które prosiła społeczność, takie jak samouczek czy pasek z informacjami.

Wśród nowości najważniejsze są nowe typy kopuł: Micro Dome (użyteczna na początku albo jako rozszerzenie istniejącej), Barrel Dome (ma więcej miejsca użytkowego niż Small Dome), Trigon Dome (tańsze i ciut mniejsze niż Medium Dome), Mega Trigon Dome (alternatywa dla Large Dome, z mniejszą ilością miejsca) oraz Diamond Dome (odblokowywana po "przełomie", który można osiągnąć przez studiowanie anomalii na powierzchni Marsa).

Twórcy dodali także przydatne narzędzia: Info Bar (pasek z informacjami), który został oparty na modyfikacji stworzonej przez użytkownika Waywocket oraz okno Command Center (gdzie można zarządzać posiadanymi kopułami i przeglądać historię kolonii).

W aktualizacji dodano także samouczek, dzięki któremu nowi gracze będą mieli o wiele łatwiejsze zadanie na starcie. Brak dobrego tutoriala wytknęliśmy w recenzji, ale już niebawem nie trzeba będzie zastanawiać się, jak grę "ugryźć". Samouczek został podzielony na pięć części.

Aktualizacja ma trafić dziś na PC, Mac i Linux, zaś na konsolach ukaże się 12 czerwca. Więcej szczegółów można znaleźć na forum.paradoxplaza.com.

EA komentuje przebieg prac nad Command & Conquer Remastered
Nintendo Switch otrzymało aktualizację 8.0.0 z funkcją przenoszenia danych zapisu między konsolami
Moc będzie z Wami w najnowszej wersji moda SerenityJediEngine do Star Wars: Jedi Knight – Jedi Academy
Twórcy Path of Exile poprawią "toporną" walkę wręcz w kolejnym dodatku
najnowsze