Seria Outlast rozeszła się w 15 milionach egzemplarzy

LM
2018/05/15 10:50
0
0

Ile da się zarobić na straszeniu graczy?

Seria Outlast rozeszła się w 15 milionach egzemplarzy

W wywiadzie dla GameInformera Philippe Morin – szef odpowiedzialnego za gry z serii Outlast studia Red Barrels – pochwalił się liczbą sprzedanych kopii wszystkich odsłon cyklu i ujawnił, ile deweloperom udało się na nich zarobić. Okazuje się, że obie odsłony Outlasta rozeszły się w ponad 15 milionach egzemplarzy na wszystkich platformach sprzętowych, a łączny zysk z ich sprzedaży wyniósł około 64 miliony dolarów kanadyjskich, z czego na konto studia po odjęciu marży dystrybutorów trafiło około 45 milionów CAD.

Nie da się ukryć, że wydany w minionym roku Outlast 2 nie odniósł tak znaczącego sukcesu komercyjnego co znacznie lepiej oceniany i straszniejszy w opinii graczy pierwowzór, ale twórcy i tak mają powody do zadowolenia. Tym bardziej że koszt wyprodukowania obu odsłon oscyluje w granicach 8,5 miliona dolarów kanadyjskich.

GramTV przedstawia:

Morin ujawnił przy okazji, że najnowsza produkcja studia jest obecnie w fazie prototypu. Tajemniczy i zarazem eksperymentalny projekt będzie znacząco odbiegał od standardów rozgrywki, do których przyzwyczaiły nas kolejne odsłony Outlasta, ale osadzony będzie w tym samym, fikcyjnym uniwersum. Cóż, na pierwsze konkrety zapewne przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale gdy te się pojawią, to z pewnością się o tym dowiecie.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!