Główny projektant trybu sieciowego w Uncharted 4 oskarżony o molestowanie

Katarzyna Dąbkowska
2018/05/14 12:07

David Ballard miał zostać zwolniony za zgłoszenie sprawy.

Główny projektant trybu sieciowego w Uncharted 4 oskarżony o molestowanie

W październiku minionego roku Naughty Dog zaliczyło mały skandal. Jeden z pracowników otwarcie przyznał, że był molestowany przez jednego ze swoich szefów. Po całej sytuacji Naughty Dog poinformowało, iż zbadało sprawę wewnątrz swojej firmy, ale nie odnotowano żadnego takiego przypadku. Po kilku dniach o dziwnym zachowaniu powiedziała również Megan Farokhmanes, dziennikarka. Ona również oskarżyła jednego z twórców o molestowanie. Nie podała jednak nazwiska. David Ballard, bo to on nagłośnił sprawę toksycznego środowiska w Naughty Dog, został zwolniony nazajutrz po zgłoszeniu jej do działu HR. Po kilku miesiącach od całej akcji postanowił ujawnić o wiele więcej.

W swoim wpisie David Ballard pisze:

GramTV przedstawia:

Nazywa się Robert Cogburn. Były współprezydent Naughty Dog, Christophe Balestra, oskarżył mnie o to, że chcę zwolnić Roberta, kiedy powiedziałem mu, że nie mogę z nim więcej współpracować. HR był obecny. Przedstawicielem działu, której powiedziałem o molestowaniu, była Heather Zavadil z Sony PlayStation.

Robert Cogburn nie pracuje już aktualnie w Naughty Dog. Przed odejściem z firmy w styczniu tego roku zajmował się między innymi The Last of Us, Uncharted 2: Pośród złodziei, Uncharted 3: Oszustwo Drake’a. Był też głównym projektantem trybu sieciowego z Uncharted 4: Kres Złodzieja oraz Uncharted: Zaginione Dziedzictwo.

Komentarze
1
Fang
Gramowicz
14/05/2018 21:15

"Współprezydent Naughty Dog..." - bez komentarza...