News

Andrzej Sapkowski pisze kolejną książkę ze świata Wiedźmina

Małgorzata Trzyna, 21.04.2018 19:05 21

Fani mogą już zacierać ręce - i czekać na konkretne informacje.

Podczas Warsaw Comic Con Andrzej Sapkowski ogłosił, że pisze nową książkę ze świata Wiedźmina. Jest to wspaniała wiadomość dla fanów jego twórczości, acz na razie musimy zadowolić się wyłącznie tą niezbyt konkretną zapowiedzią.

Pierwsze opowiadanie o Wiedźminie ukazało się na łamach miesięcznika Fantastyka w 1986 roku. Zostało nadesłane na konkurs, w którym zajęło III miejsce. Później ukazały się dwa zbiory opowiadań ("Ostatnie życzenie", "Miecz Przeznaczenia") oraz pięcioczęściowa saga ("Krew elfów", "Czas pogardy", "Chrzest ognia", "Wieża Jaskółki", "Pani Jeziora"). W roku 2013, po 14 latach przerwy, Sapkowski wydał kolejną powieść o Geralcie - "Sezon Burz", która nie stała w sprzeczności z wydarzeniami przedstawionymi w grach od CD Projektu. Najnowsze dzieło niekoniecznie będzie uwzględniać fabułę gier, jak podkreślał Sapkowski podczas Polconu 2016, gdy wspomniał o ewentualnej kontynuacji "Pani Jeziora". Na razie jednak nie znamy żadnych szczegółów dotyczących najnowszej powieści.

Fani Geralta mogą z utęsknieniem czekać też na serial Wiedźmin, którego pierwszy sezon będzie składał się z 8 odcinków i zadebiutuje być może dopiero w 2020 roku.

najnowsze