Free Radical Design miało w planach Battlefronta IV, V i VI

Patryk Purczyński, 11 kwietnia 2018 19:52 0

Star Wars w rękach LucasArtsu to temat dawno nieaktualny, a jednak co jakiś czas powraca - tym razem w kontekście planów twórców Battlefronta III.

Do sieci trafił dokument ujawniający kulisy umów sprzed ponad dekady pomiędzy firmą LucasArts a Free Radical Design. Studio tworzyło wówczas trzecią część gwiezdnowojennej strzelanki sieciowej Star Wars: Battlefront, która - jak wiadomo - ostatecznie nigdy nie ujrzała światła dziennego (nie licząc licznych przecieków). Przedmiotem rzeczonego kontraktu miało być stworzenie Battlefronta IV, Vi i VI. Na tej podstawie można wnioskować, że władze LucasArtsu były bardzo zadowolone z początkowych efektów prac studia nad "trójką". Co ciekawe, kolejne odsłony miały się ukazywać w 12-miesięcznych odstępach. Dziś brzmi to jak przepis na stuprocentową katastrofę.

W kolejnych latach LucasArts zmienił jednak front, oddając Battlefront III (na PC, PS4, X360, PS2 i Wii) w ręce Rebellionu, który pierwotnie pracował wyłącznie nad wersjami na PSP i DS-a. Wydawca skuszony został obietnicą niskich kosztów produkcji i krótkim czasem potrzebnym na ukończenie projektu. Zespół nie był jednak w stanie się z tych przyrzeczeń wywiązać. Dlatego też postanowiono skupić się wyłącznie nad edycjami na wspomniane konsole przenośne, które ostatecznie ukazały się w 2009 roku pod szyldem Star Wars: Elite Squadron.

Ubisoft dorzuca darmową grę do zamówień The Division 2 na PC
Blizzard bez dużej premiery w 2019 roku
Dangerous Driving, duchowy spadkobierca Burnouta, zadebiutuje w kwietniu
Human: Fall Flat sprzedało się świetnie, teraz trafi na smartfony
najnowsze