Felieton

Factorio opuści Wczesny Dostęp za kilka miesięcy

LM, 31 marca 2018 12:10 3

Twórcy ostrzegają przed podwyżką ceny i zapowiadają, że gra nigdy nie zostanie przeceniona.

Studio Wube Software ujawniło, że wydana w 2014 roku w usłudze Steam Early Access gra strategiczna Factorio już niedługo doczeka się łatki opatrzonej numerem 1.0. Tytuł dostępny jest na Steam w wersji 0.16, a ta zdaniem twórców działa coraz lepiej, więc dużo wskazuje na to, że zamiast łatki 0.17 na serwery trafi aktualizacja wprowadzająca finalną wersję rzeczonej produkcji.

Deweloperzy nie wskazali, kiedy Factorio opuści Wczesny Dostęp, ale zapowiedzieli, że nastąpi to w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że za dopracowaną i oferującą zdecydowanie więcej zawartości wersję gry będziemy musieli zapłacić więcej, niż miało to miejsce do tej pory. Już 16 kwietnia cena tytułu z 20$ (50 zł na Steam) zostanie podniesiona na 30$ (~ 80 zł na Steam), więc jeśli planowaliście zakup Factorio, to warto się pospieszyć. Tym bardziej że jak zastrzegli twórcy, gra nigdy nie zostanie przeceniona, ani nie pojawi się w cyfrowych pakietach.

Factorio to strategia ekonomiczna opracowana przez niezależne czeskie studio Wube Software. W toku rozgrywki rozbudowujemy i zarządzamy siecią fabryk na obcej planecie. Poza dbałością o procesy przemysłowe musimy też odpowiednio zabezpieczać całą infrastrukturę przed tubylcami, którzy nierzadko będą chcieli zniszczyć nasze budynki. Tytuł charakteryzuje się wysoką grywalnością i mimo dosyć ubogiej oprawy wizualnej znalazł już ponad milion nabywców na platformie Steam.

Gigabyte wprowadza do oferty nową płytę główną z blokiem chłodzenia cieczą - Z390 Aorus Xtreme Waterforce
Nowa obudowa Mid Tower z przeszklonym panelem w ofercie Thermaltake – View 23 Tempered Glass ARGB
Jon Shafer's At the Gates - nowa strategia projektanta Civilization V ukaże się w styczniu
Ni no Kuni II: Revenant Kingdom - DLC The Lair of the Lost Lord ukaże się w tym tygodniu
najnowsze