Felieton

Factorio opuści Wczesny Dostęp za kilka miesięcy

LM, 31 marca 2018 12:10 3

Twórcy ostrzegają przed podwyżką ceny i zapowiadają, że gra nigdy nie zostanie przeceniona.

Studio Wube Software ujawniło, że wydana w 2014 roku w usłudze Steam Early Access gra strategiczna Factorio już niedługo doczeka się łatki opatrzonej numerem 1.0. Tytuł dostępny jest na Steam w wersji 0.16, a ta zdaniem twórców działa coraz lepiej, więc dużo wskazuje na to, że zamiast łatki 0.17 na serwery trafi aktualizacja wprowadzająca finalną wersję rzeczonej produkcji.

Deweloperzy nie wskazali, kiedy Factorio opuści Wczesny Dostęp, ale zapowiedzieli, że nastąpi to w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że za dopracowaną i oferującą zdecydowanie więcej zawartości wersję gry będziemy musieli zapłacić więcej, niż miało to miejsce do tej pory. Już 16 kwietnia cena tytułu z 20$ (50 zł na Steam) zostanie podniesiona na 30$ (~ 80 zł na Steam), więc jeśli planowaliście zakup Factorio, to warto się pospieszyć. Tym bardziej że jak zastrzegli twórcy, gra nigdy nie zostanie przeceniona, ani nie pojawi się w cyfrowych pakietach.

Factorio to strategia ekonomiczna opracowana przez niezależne czeskie studio Wube Software. W toku rozgrywki rozbudowujemy i zarządzamy siecią fabryk na obcej planecie. Poza dbałością o procesy przemysłowe musimy też odpowiednio zabezpieczać całą infrastrukturę przed tubylcami, którzy nierzadko będą chcieli zniszczyć nasze budynki. Tytuł charakteryzuje się wysoką grywalnością i mimo dosyć ubogiej oprawy wizualnej znalazł już ponad milion nabywców na platformie Steam.

Liczba graczy karcianki Artifact maleje w zastraszającym tempie
Mutant Year Zero: Road to Eden – prezentacja DLC Stalker Trials na godzinnym streamie
Dungeons 3 niespodziewanie otrzymało An Unexpected DLC
Reżyser gry Bayonetta 2 odchodzi z PlatinumGames po 13 latach pracy
najnowsze