Felieton

W Overwatch wkrótce będziemy mogli unikać wybranych graczy

Małgorzata Trzyna, 25 marca 2018 16:28 9

Nie trzeba już będzie znosić posiadania w drużynie toksycznych osób.

Blizzard sprawdza działanie nowej funkcji w Overwatch - "Avoid as Teammate" na publicznych serwerach testowych. Jeśli mieliśmy złe doświadczenia z jakimś graczem, możemy zaznaczyć, że chcemy go unikać. W ten sposób przez tydzień nie będzie mógł on dołączyć do naszej drużyny (ale będzie mógł znaleźć się w drużynie przeciwnej). Po tygodniu zostanie on z listy usunięty, więc jeśli zechcemy nadal kogoś unikać, trzeba będzie go dodać tam ponownie.

Oczywiście, wprowadzenie tej funkcji oznacza wydłużenie czasu oczekiwania na stworzenie drużyny, zwłaszcza w przypadku bardzo dobrych graczy, małych regionów bądź czasu poza godzinami szczytu. Z tego też powodu każdy gracz ma tylko dwa sloty na "Avoid as Teammate".

A co z graczami, którzy zostaną oznaczeni jako niechciani członkowie drużyny przez bardzo dużą liczbę innych osób? Zostaną oni powiadomieni, że inni wolą ich unikać, co pozwoli im przemyśleć, co robią źle. Będą musieli też liczyć się z dłuższym czasem oczekiwania na dołączenie do meczu przez tydzień.

StarCraft: Remastered otrzyma wkrótce Publiczny Serwer Testowy
Znamy plany rozwoju aspektów PvP w World of Warcraft Classic
Głuchy gracz Overwatch znalazł się w gronie 500 najlepszych graczy na świecie
Graliśmy już w nowy dodatek, czyli Hearthstone: Wyjście z cienia
najnowsze