Informacje

CD Projekt otwiera we Wrocławiu nowe studio

... Małgorzata Trzyna

Firma nabędzie wrocławskie studio deweloperskie Strange New Things, które pomoże w pracach nad Cyberpunkiem 2077.

CD Projekt otwiera we Wrocławiu nowe studio - obrazek 1

CD Projekt RED ogłosił, że już wkrótce otworzy nowe studio - CD Projekt RED Wrocław. Dziś (20 marca 2018) została zawarta przedwstępna umowa sprzedaży, określająca warunki, na jakich CD Projekt nabędzie wrocławskie studio deweloperskie Strange New Things. W skład zespołu wchodzi 18 doświadczonych i utalentowanych twórców gier, którzy będą stanowić jego trzon. CD Projekt RED Wrocław pomoże zespołom działającym w Warszawie i Krakowie w pracach nad grą Cyberpunk 2077.

- Wrocław to jedno z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie miast w Polsce, z rozwiniętą sceną twórców gier i wieloma deweloperami z dużym doświadczeniem. Wierzę, że skala Cyberpunka, jak i naszych przyszłych projektów będzie magnesem dla tych, którzy chcieliby dołączyć do CD PROJEKT RED, ale chcą tworzyć gry we Wrocławiu - powiedział Adam Kiciński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD PROJEKT. - Team, z którym startujemy ma imponujące doświadczenie, ale jestem przekonany, że we Wrocławiu jest jeszcze wiele talentów do odkrycia.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że będziemy tworzyć rdzeń nowego studia CD PROJEKT RED - powiedział Paweł Zawodny, Szef Studia CD PROJEKT RED Wrocław. - Wrocław to miasto, które znamy jak własną kieszeń. To fantastyczne miejsce do tworzenia gier. Uważam, że nasze doświadczenie i kreatywność pozwoli Cyberpunkowi stać się jeszcze lepszą grą.

- Wrocławskie studio to nie tylko potężna wiedza techniczna i artystyczna, to także wspaniali ludzie - dodał Adam Badowski, Reżyser Gry Cyberpunk 2077 oraz szef CD PROJEKT RED. - Chcemy dostarczać graczom rozgrywkę na najwyższym poziomie - to myśl przewodnia, w którą wierzy każdy, kto staje się częścią naszego zespołu. Tak będzie również w przypadku naszego nowego studia we Wrocławiu.

CD Projekt otwiera we Wrocławiu nowe studio - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?