Informacje

Nowe wydanie powieści Czarne południe Pawła Kornewa wkrótce w księgarniach

... gram.pl

Czwarty tom cyklu Przygranicze trafi do sprzedaży 21 marca.

Nowe wydanie powieści Czarne południe Pawła Kornewa wkrótce w księgarniach - obrazek 1

Wydawnictwo Fabryka Słów ogłosiło, że już 21 marca do księgarń trafi nowe wydanie powieści Czarne południe Pawła Kornewa. Jest to czwarty tom cyklu Przygranicze, którego głównym bohaterem jest Sopel, znany także jako Śliski, dawny członek formacji zbrojnej zwanej patrolem, mający talent do pakowania się w kłopoty. W ostatniej części tetralogii protagonista staje się celem poszukiwań wszystkich, którzy chcą liczyć się w nowym układzie sił rządzących Przygraniczem:

Jeżeli nie zabije cię kula, to dobije cię czar. Nie osmali cię ogień, to skapiejesz na mrozie. Oderwanym skrawkiem naszego świata wstrząsa brutalna wojna. Stary i kruchy porządek ostatecznie się zawalił - czas wybrać nowych władców. Ręka, która utrzyma nóż, rządzić będzie Przygraniczem.

I dlatego wszyscy, którzy chcą się liczyć w nowym układzie sił szukają Sopla.

Sopel, by przeżyć i wyrwać się z Przygranicza musi szukać noża.

Napalm, jak na piromantę przystało, szuka okazji do rozróby.

Zanim nastanie Czarne Południe wszystkim uczestnikom te poszukiwania bokiem wylezą. Niektórym razem z flakami.

Paweł Kornew urodził się w 1978 roku w Czelabińsku, gdzie mieszka po dziś dzień. W 2000 roku ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Czelabińskim i prawie dziewięć lat przepracował w wyuczonym zawodzie. Obecnie całkowicie koncentruje się na twórczości literackiej.

Autor rozpoczął swą karierę pisarską w 2003 roku - wtedy właśnie powstały pierwsze rozdziały Sopla, powieści, która ukazała się nakładem wydawnictwa Alfa-kniga w styczniu 2006 roku, a już we wrześniu została uhonorowana nagrodą Miecz bez imienia. Pierwsza tetralogia z cyklu Przygranicze została wydana w Polsce przez Fabrykę Słów.

Nowe wydanie powieści Czarne południe Pawła Kornewa wkrótce w księgarniach - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?