News

Northgard – RTS z wikingami w roli głównej z datą premiery na PC

LM, 20.02.2018 14:10 0

Tytuł od niespełna roku dostępny jest w usłudze Steam Early Access.

Niezależne studio Shiro Games podzieliło się planowaną datą premiery swojej najnowszej produkcji – osadzonej w klimatach nordyckich strategii czasu rzeczywistego Northgard. Zgodnie z ujawnionymi informacjami finalna wersja tytułu zadebiutuje na serwerach platformy Steam już 7 marca. Jednocześnie w sieci pojawił się załączony powyżej zwiastun, poświęcony bohaterom i linii fabularnej kampanii dla pojedynczego gracza w rzeczonej produkcji.

Rig’s Saga, czyli kampania fabularna w Northgard została podzielona na 11 rozdziałów, które pozwolą nam poznać tajemniczy, tytułowy ląd. W toku rozgrywki będziemy kolekcjonować surowce i zbudujemy bazy wypadowe dla naszych oddziałów, ale obok nich pojawi się szereg elementów związanych z walką o przetrwanie podczas mroźnych zim, a także konieczność ekspansji na kolejne tereny w związku z ograniczoną liczbą slotów na budynki. W grze pojawią się oczywiście starcia z przeciwnikami i neutralnymi mieszkańcami fantastycznej krainy, a także sześć klanów do wyboru, z których każdy zaoferuje nam unikalne premie, budynki i jednostki. Za ich pomocą osiągniemy jeden z czterech warunków niezbędnych do zwycięstwa w scenariuszu.

Poza kampanią dla pojedynczego gracza Northgard pozwoli także na zabawę w kooperacji przeciwko sztucznej inteligencji i rywalizację z innymi użytkownikami w trybie sieciowych potyczek. A tych ostatnich powinno być całkiem sporo, gdyż od premiery gry w Steam Early Access w lutym 2017 roku trafiła ona już do ponad 600 tysięcy graczy.

najnowsze