Informacje

Trailer Cyberpunk 2077 pokaże, jak wiele śmierci jest w grze

... Małgorzata Trzyna

Mike Pondsmith, twórca papierowego RPG Cyberpunk, zapowiada bardzo treściwy zwiastun.

Mike Pondsmith wystąpił niedawno w filmiku poświęconym przyszłości technologii, w ramach kampanii El Futuro es One. Wideo udostępniono w języku hiszpańskim, ale YouTuberka z kanału Madqueen Show przygotowała angielskie tłumaczenie (można też zapoznać się z tłumaczeniem wypowiedzi Pondsmitha na niezawodnym Reddicie). Twórca opowiada, że Cyberpunk skupia się na ulicach i na zwykłych obywatelach, którzy wykorzystują technologię przeciwko rządzącym - wielkim firmom, ludziom mającym wpływy, znajdującym się na szczycie, którzy stanowią 1% społeczeństwa. Dzięki technologii każdy może sięgnąć po to, co było dostępne tylko dla zamożnych i potężnych. Później Pondsmith poświęca kilka słów zwiastunowi Cyberpunk 2077:

- Na trailerze zobaczycie, ile śmierci jest w grze. Widoki w oknach, odbicia, artykuły w gazetach leżących pod zmasakrowanymi ciałami, tego typu elementy. Wszystkiego nie da się w pełni uchwycić w grze wideo, ponieważ to należy do wyobraźni mistrza gry. Mam więc nadzieję, że ludzie zobaczą wiele takich rzeczy w taki sposób, jak ja wyobraziłbym sobie daną scenę, gdybym był reżyserem.

Na filmie poruszono też temat powodzi i zmian klimatycznych, które staną się poważnym problemem za 20 - 30 lat, sztucznej inteligencji, która zaczyna przejmować kontrolę czy pracy ludzi, którzy nie oddają się po prostu przyjemnościom życia i nie stają się pustymi skorupami.

Przypomnijmy, że CD Projekt RED pojawi się na tegorocznych targach E3 i - według plotek - przywiezie ze sobą nie tylko trailer Cyberpunk 2077, ale też zaprezentuje demo za zamkniętymi drzwiami.

Trailer Cyberpunk 2077 pokaże, jak wiele śmierci jest w grze - obrazek 1

Najnowsze
Lubisz nas?