News

Far Peak - polskie studio zapowiada grę o himalaistach

Katarzyna Dąbkowska, 26.01.2018 15:50 0

Chwilowo niewiele wiadomo o grze.

Wspinaczka na najwyższe szczyty górskie ziemi to bardzo niebezpieczne wyzwanie. Wie o tym polski himalaista, Tomasz Mackiewicz, który właśnie dziś walczy o życie na Nanga Parbat. Wiedzą o tym również Polacy ze studia iFun4All, którzy wysłuchali opowieści himalaistów i postanowili stworzyć nową produkcję, Far Peak, opowiadającą właśnie o walczących o zdobywanie szczytów himalaistach.

iFun4All nie podało jednak wielu szczegółów na temat gry. Wiemy jedynie, że produkcja ma skupiać się wokół historii himalaistów. Akcja ma rozgrywać się w latach 80., a sama gra ma zmuszać użytkowników do podejmowania trudnych decyzji. Warto wspomnieć, że twórcy opierają się przy tym na historiach, relacjach i doświadczeniach prawdziwych himalaistów.

Cała gra oparta została o projekt Blind'n'Bleff, który nie ujrzał światła dziennego. Twórcy korzystają również z technologii Real World Data, nad którą iFun4all prowadzi prace w ramach projektu GameINN, finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Niestety, na razie nie poinformowano na jakich platformach pojawi się Far Peak.

najnowsze