Felieton

Baśniowa platformówka Candleman: The Complete Journey trafi na PC jeszcze w styczniu

Małgorzata Trzyna, 21 stycznia 2018 16:45 0

W porównaniu z wersją na Xboksa One, na PC otrzymamy DLC Lost Light, tryb wyzwania czasowego i wsparcie rozdzielczości 4K.

Candleman to trójwymiarowa platformówka w baśniowej oprawie, w której twórcy sprytnie połączyli grę światłem i cieniem. Głównym bohaterem jest świeczka, której płomień pali się tylko przez 10 sekund. Naszym zadaniem jest przeprowadzić ją przez pogrążone w ciemnościach, tajemnicze krainy i pomóc pokonać przeszkody, by dotrzeć do tlącego się na horyzoncie światła. Pierwotnie gra ukazała się na Xboksie One w 2017 roku i została bardzo ciepło przyjęta.

- Pozytywne przyjęcie gry przez media i graczy, po premierze na Xbox One, wywierało na nas ogromne wrażenie przez cały rok - podkreślił Gao Ming, twórca Candleman. - Bycie świadkiem, jak dobrze radzi sobie gra stworzona przez nas podczas Ludum Dare 27 napawa nas ogromną dumą. Niezwykle cieszymy się, że możemy zaoferować przeżycie tej niezwykłej podróży graczom komputerowym.

Candleman: The Complete Journey trafi na Steam 31 stycznia. Wersja ta zostanie wzbogacona o DLC Lost Light, nowy tryb wyzwania czasowego, ulepszoną wydajność, optymalizację liczby klatek na sekundę i wsparcie rozdzielczości 4K.

Ciemność, widzę ciemność! Recenzja gry Candleman: The Complete Journey
najnowsze