Felieton

Dyrektor generalny Activision odchodzi ze stanowiska

Katarzyna Dąbkowska, 19 stycznia 2018 09:57 0

Eric Hirshberg pracował dla Activision osiem lat.

Dyrektor generalny Activision, Eric Hirshberg, poinformował oficjalnie, że po ośmiu latach pracy na tym stanowisku opuszcza firmę. O odejściu Hishberga poinformował serwis VentureBeat, który powiadomił również, że Hirshberg pozostanie w firmie do marca. Aktualnie nie wiadomo jednak, kto przejmie po nim stanowisko. Trwają poszukiwania odpowiedniej osoby.

- Podczas kadencji Erica odnotowaliśmy historyczne osiągnięcia i wielkie sukcesy. Jest inspirującym liderem, a my wszyscy będziemy tęsknić za jego kreatywnością i nieustępliwością. Opuszcza zespół, markę i firmę w doskonałym stanie z moim pełnym poparciem i uznaniem - powiedział Bobby Kotick, prezes Activision Blizzard w oświadczeniu dla VentureBeat.

Przypomnijmy, że Hirshberg rozpoczął pracę dla Activision w 2010 roku. W ciągu blisko ośmiu lat działalności w Activision Blizzard Hirshberg nadzorował wiele projektów z serii Destiny, Call of Duty i Skylanders. W oficjalnym oświadczeniu Eric napisał, że Activision to wspaniała ekipa, a on sam podziwia jej pracowników. Wspomniał też o Bobbym Koticku, dziękując mu za możliwość rozwoju w firmie. Aktualnie nie wiadomo, jaką ścieżką kariery podążać będzie Hirshberg po odejściu z Activision.

Call of Duty: Black Ops 4 – nowa mapa trybu zombie Ancient Evil z datą premiery
Call of Duty: Mobile jeszcze w tym roku trafi na iOS i Androida
Współzałożyciel Sledgehammer Games odszedł z Activision, bo nie chciało inwestować w nowe IP
Sekiro: Shadows Die Twice tylko w natywnym Full HD na PlayStation 4 Pro? (aktualizacja: zobacz premierowy zwiastun)
najnowsze

Rozpoczęto prace nad Kenshi 2

W Kenshi 2 przeniesiemy się o 1000 lat wstecz w porównaniu z wydarzeniami z "jedynki" - do czasów Starego Imperium.