Informacje

Microsoft szykuje powrót serii Fable - w sieci pojawiają sie kolejne plotki

... Małgorzata Trzyna

Nad nowym, wysokobudżetowym RPG-iem ma pracować blisko 200-osobowy zespół.

Microsoft szykuje powrót serii Fable - w sieci pojawiają sie kolejne plotki - obrazek 1
Fable Anniversary

W ubiegłym tygodniu pojawiły się doniesienia o Fable 4 - Don Williamson z zamkniętego dwa lata temu Lionhead Studios napisał wówczas, że doskonale wie, kto zajmuje się grą. Teraz Eurogamer, powołując się na anonimowe źródła blisko związane z projektem, ujawnia nowe szczegóły.

Nowe Fable już zostało zaplanowane, ma być to RPG z otwartym światem, skupiające się na fabule i głównym bohaterze. Szykują się spore inwestycje - nad grą ma pracować Playground Games, 200-osobowy zespół w nowo otworzonej, drugiej siedzibie w Leamington Spa w Warwickshire. Na grę poczekamy długo, gdyż prace są jeszcze we wczesnej fazie. Playground obecnie kompletuje ekipę. Na decyzję o powrocie do serii wpłynął sukces Horizon Zero Dawn.

Jeden z byłych pracowników Lionhead, Simon Carter, powiedział w rozmowie z Eurogamerem:

- Mam nieco mieszane uczucia. Z jednej strony to doskonałe wieści dla brytyjskiego przemysłu gier, bardzo miła wiadomość, że Fable nie umarło; naprawdę będzie wspaniale zagrać jako klient, nie znać tego tytułu od środka. Z drugiej strony, to trochę dziwne posunięcie, pozbyć się zespołu ekspertów w tworzeniu Fable, a następnie spróbować stworzyć Fable. Fable to dziwna gra, trudna do rozłożenia na czynniki pierwsze dla kogoś nowego. Przyznam jednak, że ta ekipa jest bardzo utalentowana i jestem pewien, że wykonają fantastyczną pracę.

Lionhead, zanim zostało zamknięte, pracowało nad Fable Legends - miała być to gra-usługa, opierająca się na modelu free-to-play, z dużym naciskiem na multiplayer. Jak podkreślają byli pracownicy studia, ekipa chciała kiedyś wrócić do Fable jako gry single-player, skupiającej się na opowieści.

Microsoft szykuje powrót serii Fable - w sieci pojawiają sie kolejne plotki - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?