Informacje

God of War - Kratos będzie w przyszłości bił się z bogami Majów i Egipcjan?

... Katarzyna Dąbkowska

O ile w ogóle będą jakiekolwiek kontynuacje.

God of War - Kratos będzie w przyszłości bił się z bogami Majów i Egipcjan? - obrazek 1

God of War przeniesie wkrótce Kratosa z ciepłej Grecji na daleką, zimną północ. Okazuje się jednak, że w przyszłych grach z serii bohater może wplątać się w konflikty z bóstwami z innych mitologii. Jak twierdzi Cory Barlog, dyrektor kreatywny w Sony Santa Monica, Kratos może wdać się w sprzeczki z bogami starożytnych Egipcjan i Majów.

Cory powiedział również, że trzeba było długo przekonywać wszystkich w Sony o tym, że nowy God of War powinien powstać. Po porażce, jaką odniosło God of War: Wstąpienie stwierdzono, że Kratos będzie zmuszony udać się na chwilowy odpoczynek. Ostatecznie jednak Balrog zdołał przekonać włodarzy Sony do nowego projektu, czego wynikiem jest powstająca nowa część God of War.

Barlog potwierdził również, iż celem twórców jest zrobienie takiej gry, która przyciągnie do siebie jeszcze większą publiczność.

- Dla mnie to było ważne, ponieważ naprawdę uważam, że musimy mieć znacznie większą publiczność. Chcę, żeby to dotarło do wielu ludzi, chcę, żeby to było na poziomie serii Uncharted i Assassin's Creed. Chcemy rozwijać tę serię na wielką skalę.

Biorąc pod uwagę fakt, iż seria God of War prawie wymarła, nie powinno nikogo dziwić, że twórcy gry pragną ponownie zainteresować graczy swoim nowym projektem. Z tych słów wynika, że Kratos może w przyszłości „odwiedzić” inne starożytne cywilizacje. Jest tylko jeden warunek - nowy God of War okaże się sukcesem.

God of War - Kratos będzie w przyszłości bił się z bogami Majów i Egipcjan? - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?