Informacje

Gry na Switcha sprzedają się lepiej niż zakładano

...

Nieważne czy mówimy o małych grach niezależnych czy największych przebojach, trend wśród produkcji na Switcha jest ten sam - bardzo pozytywny.

Gry na Switcha sprzedają się lepiej niż zakładano - obrazek 1

Enter the Gungeon w zaledwie dwa tygodnie sprzedało się na Switchu w 75 tys. kopii - poinformowali twórcy gry ze studia Dodge Roll. Wynik ten znacząco przewyższył ich oczekiwania. W takim samym czasie inna produkcja niezależna na konsolę Nintendo, Brawlout, dotarła do 50 tys. konsumentów. Ten rezultat również został potraktowany jako wielki sukces. Twórcy obu tytułów skierowali swoje gorące podziękowania zarówno do japońskiego giganta, jak i graczy, którzy przyczynili się do wypracowania wspomnianych osiągów.

Nie tylko "indyki" sprzedają się jednak na Switchu lepiej niż zakładano. Super Mario Odyssey, obok The Legend of Zelda: Breath of the Wild najważniejszy jak dotąd exclusive konsoli, znalazł według nieoficjalnych danych z VGChartz ponad trzy miliony nabywców - i to w zaledwie trzy tygodnie! Wynik wydaje się być jednak wiarygodny, skoro już po dwóch dniach od premiery produkcja trafiła w ręce dwóch milionów fanów. Nie mamy zresztą wątpliwości, że gra na ten sukces zasłużyła - wszak jest jednym z najwyżej ocenionych tytułów w historii.

Najnowsze
Lubisz nas?