News

W ilu klatkach będzie działał PUBG na Xbox One?

Katarzyna Dąbkowska, 02.12.2017 16:02 0

Sam twórca już się w tym chyba gubi.

Kilka dni temu do sprzedaży trafił nowy numer magazynu gamesTM, w którym pojawił się wywiad z Brendanem Greene, twórcą PlayerUnknown's Battlegrounds. Greene powiedział w rozmowie z dziennikarzem tego magazynu, że edycja gry na Xbox One X będzie działała w 60 klatkach na sekundę, zaś w przypadku wersji na standardowego Xboksa One będzie to 30 fpsów. Informacje te oburzyły fanów w internecie, którzy słusznie zauważyli, wersja na Xbox One X będzie dawała przewagę w potyczkach sieciowych i jest to po prostu niesprawiedliwe.

Teraz, po fali niezadowolenia graczy, Brendan Greene na swoim Twitterze opublikował sprostowanie, w którym tłumaczy, że na każdym Xboksie One gra będzie działała jedynie w 30 klatkach na sekundę. Twórcy wciąż przebudowują kod gry i szukają sposobów, by na obu platformach umożliwić rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę. Niestety, jest to trudne do zrealizowania.

Przypomnijmy, że PlayerUnknown's Battlegrounds jest aktualnie dostępne w ramach programu wczesnego dostępu na PC. Niedługo gra w podobnej formie trafi na XOne. Aktualnie produkcję zakupiło ponad 22 mln odbiorców.

najnowsze