Informacje

Fanowski film Pół Wieku Poezji Później zadebiutuje na YouTube w czerwcu 2018

... Małgorzata Trzyna

Twórcy udostępnili pierwszy trailer i ogłosili, że film potrwa ok. godziny.

W czerwcu informowaliśmy o powstającym, fanowskim filmie o Wiedźminie - Pół Wieku Poezji Później (angielski tytuł - Alzur's Legacy). Według pierwotnych założeń, miał on być udostępniony w grudniu tego roku, lecz premierę przesunięto na 21 czerwca 2018 (nie jest to przypadkowo wybrana data). Film będzie średniometrażowy, potrwa ok. 55-60 minut - wcześniej była mowa o 30 minutach.

W niespełna pół wieku po pogromie rivijskim zaatakowane zostaje Kaer Morhen, pradawne siedliszcze wiedźminów. Wkrótce potem z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka młoda renegatka podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za nią rusza Triss Merigold, która w temerskiej karczmie spotyka Jaskra, sławnego barda oraz Lamberta, ostatniego zabójcę potworów - czytamy w opisie filmu.

W rolach głównych wystąpią Mariusz Drężek jako Lambert, Zbigniew Zamachowski jako Jaskier i Magdalena Rozanska jako Triss. W filmie zobaczymy także Marcina Bubółkę (Julian), Janusza Szpiglewskiego (Agaius), Kamilę Kamińską (Ornella) i Bartosza Wesołowskiego (Boguch).

Za prace odpowiada ekipa Bez Klapsa Productions oraz firma produkcyjna SC Projects. Reżyserem jest Jakub Nurzyński.

Fanowski film Pół Wieku Poezji Później zadebiutuje na YouTube w czerwcu 2018 - obrazek 1

Najnowsze
Lubisz nas?