Informacje

Ruszyła zbiórka na Alzur's Legacy - świetnie zapowiadający się fanowski film o Wiedźminie

... Małgorzata Trzyna

Tym razem głównym bohaterem nie będzie Geralt, lecz Lambert.

Blisko dwa lata temu rozpoczęto prace nad fanowskim filmem Alzur's Legacy (polski tytuł - Pół Wieku Poezji Później), oparty na sadze Andrzeja Sapkowskiego. Film ma trwać około 30 minut. Akcja toczy się 50 lat po Pogromie Rivijskim. Kaer Morhen, wiedźmińska twierdza, zostaje zaatakowana. Niedługo później młoda, buntownicza czarodziejka, która prawdopodobnie zdobyła legendarny Almanach Alzura, ucieka ze świeżo odbudowanej szkoły, Aretuzy. Triss Merigold, doświadczona czarodziejka, rusza za nią w pogoń. Na krótko zatrzymuje się w karczmie, gdzie spotyka poetę Jaskra i wiedźmina Lamberta...

Przygotowanie Alzur's Legacy to przedsięwzięcie non-profit, co oznacza, że ani twórcy filmu, ani aktorzy nie będą mogli na nim zarabiać. Już wcześniej zbierano fundusze na ten projekt, w roku 2015, na platformie Polak Potrafi. Jednak przez dwa lata prac projekt się rozrastał, w miarę, jak pojawiały się nowe możliwości, ale też okazało się, że pochłania coraz więcej funduszy, toteż ekipa zdecydowała się poprosić o wsparcie na stronie Indiegogo - 15 000 dolarów.

Nakręcono już ok. 1/4 filmu. Jeśli zbiórka zakończy się powodzeniem, pozostałe sceny zostaną nakręcone w lipcu, sierpniu i wrześniu.

Najnowsze
Lubisz nas?