Blizzard musi naprawić Diablo II i Warcrafta III, zanim pokusi się o remastery

LM
2017/11/06 19:01
6
0

Mówiąc krótko – jeszcze sobie poczekamy.

Blizzard musi naprawić Diablo II i Warcrafta III, zanim pokusi się o remastery

Zapowiedź serwera World of Warcraft: Classic na tegorocznym BlizzConie na nowo ożywiła dyskusję dotyczącą wydania odświeżonych wersji kultowych produkcji Blizzarda. Nie da się ukryć, że wielu graczy chętnie sięgnęłoby po przystosowane do dzisiejszych standardów edycje takich tytułów jak Diablo II czy Warcraft III, ale wszystko wskazuje na to, że chociaż ich powstanie jest brane pod uwagę, to jeszcze długo nie trafią na rynek.

W rozmowie z serwisem PCGamesN Peter Stilwell z wewnętrznego zespołu Blizzard Entertainment odpowiedzialnego za klasyczne produkcje ujawnił, że największą przeszkodą w drodze do odświeżenia gier jest ich aktualna kondycja. Rozgrywka sieciowa w Warcraft III wciąż wymaga odpowiedniego zrównoważenia, a mapy w grze muszą zostać nieco urozmaicone. Z kolei plagą Diablo II są boty, z którymi Blizzard wciąż sobie nie radzi zbyt dobrze. Fakt, że deweloperzy muszą naprawić gry, zanim zabiorą się za ich remastery, jest o tyle istotny, że celem twórców jest jak najmniejsza ingerencja w oryginalny kod gry – zmiany mają koncentrować się na odświeżeniu oprawy graficznej, a nie zmianach mechaniki. Tym samym, jeśli ekipa zechce wprowadzić zmianę do oryginału, gdy część remastera będzie gotowa, to część pracy pójdzie na marne. Dobra wiadomość jest taka, że odświeżone wersje hitów z początku XXI wieku z czasem pojawią się na rynku, ale jak przystało na Blizzarda, trzeba uzbroić się w cierpliwość.

GramTV przedstawia:

W miniony weekend odbył się cykliczny konwent fanów gier studia Blizzard Entertainment – BlizzCon 2017. Pod tym adresem możecie sprawdzić zestawienie najważniejszych informacji, które ogłoszono podczas otwarcia imprezy.

Komentarze
6
MisticGohan_MODED
Gramowicz
07/11/2017 16:57
Pajonk78 napisał:

Naprawić Diablo II? Może najpierw zrobiliby coś z Diablo III? ;)

Niby co mają zrobić ? Grę już dawno oficjalnie porzucili i spisali na straty.

@doctowho

Popieram wniosek, bo DII wciąż dobrze se radzi.

Usunięty
Usunięty
06/11/2017 23:24

Ja bym prosił o remaster pierwszego Diablo.

zadymek
Gramowicz
06/11/2017 23:22

Ja tam nie narzekam. Ogrywam właśnie Dragon's Dogma i pomijając nekromancję jest to takie Diablo II w 3D ;)
Trwa Wczytywanie