News

PUBG konsolowym exclusive'em Xboksa na dłużej?

Patryk Purczyński, 03.10.2017 17:26 0

Pod koniec roku PUBG trafi na XOne. Dla przeboju studia Bluehole będzie to konsolowy debiut. Microsoft chce zostawić grę dla siebie jak najdłużej.

Jak podaje Bloomberg, trwają rozmowy pomiędzy Bluehole a Microsoftem na temat wydłużenia umowy na wydanie PlayerUnknown's Battlegrounds jedynie na Xboksa One. Gra ma trafić na platformę giganta z Redmond w ostatnim kwartale bieżącego roku. Będzie wówczas miała status konsolowego exclusive'a. Amerykańskiej firmie najwyraźniej zależy na tym, by taki stan rzeczy utrzymał się jak najdłużej.

Bloomberg opiera się tu na nieujawnionych źródłach, które mają być jednak zaznajomione z omawianą kwestią. Trudno się zresztą temu dziwić, PUBG jest wielkim hitem na pecetach, gdzie zadebiutowało w ramach wczesnego dostępu i już znalazło 13 milionów odbiorców. Niewykluczone, że prędziej czy później gra dotrze również na PS4, ale jeśli perswazja przedstawicieli Microsoftu będzie skuteczna, stanie się to raczej później niż wcześniej.

Na razie strony nie komentują sprawy stwierdzając jedynie, że skupiają się na stworzeniu jak najlepszej gry dla odbiorców na pecetach i Xboksie One.

najnowsze

Capcom wskrzesi uśpione marki

Sukcesy Devil May Cry 5 i remake’u Resident Evil 2 zachęciły Capcom do sięgnięcia wgłąb własnego portfolio i wyciągnięcia z niego tytułów mocno zakurzonych.