Felieton

PUBG konsolowym exclusive'em Xboksa na dłużej?

Patryk Purczyński, 03 października 2017 17:26 0

Pod koniec roku PUBG trafi na XOne. Dla przeboju studia Bluehole będzie to konsolowy debiut. Microsoft chce zostawić grę dla siebie jak najdłużej.

Jak podaje Bloomberg, trwają rozmowy pomiędzy Bluehole a Microsoftem na temat wydłużenia umowy na wydanie PlayerUnknown's Battlegrounds jedynie na Xboksa One. Gra ma trafić na platformę giganta z Redmond w ostatnim kwartale bieżącego roku. Będzie wówczas miała status konsolowego exclusive'a. Amerykańskiej firmie najwyraźniej zależy na tym, by taki stan rzeczy utrzymał się jak najdłużej.

Bloomberg opiera się tu na nieujawnionych źródłach, które mają być jednak zaznajomione z omawianą kwestią. Trudno się zresztą temu dziwić, PUBG jest wielkim hitem na pecetach, gdzie zadebiutowało w ramach wczesnego dostępu i już znalazło 13 milionów odbiorców. Niewykluczone, że prędziej czy później gra dotrze również na PS4, ale jeśli perswazja przedstawicieli Microsoftu będzie skuteczna, stanie się to raczej później niż wcześniej.

Na razie strony nie komentują sprawy stwierdzając jedynie, że skupiają się na stworzeniu jak najlepszej gry dla odbiorców na pecetach i Xboksie One.

Wystartowało Paradox Mods – platforma z modyfikacjami na PC i Xboksie One
Plotka: Scalebound powstaje pod nadzorem Nintendo i ukaże się na Switchu
Dzięki xCloud uruchomimy na urządzeniach mobilnych wszystkie gry z Microsoft Store
Nioh może ukazać się także na Xboksie One?
najnowsze