Twórcy Darkwood wrzucili swoje dzieło na serwis z torrentami

LM
2017/08/26 11:59
3
0

W ten sposób gra ma dotrzeć do osób, których nie stać na jej zakup.

Jakiś czas temu informowaliśmy o ciekawej zagrywce ze strony twórców gry Titanfall 2, którzy postanowili pozwolić na obieg ich dzieła w szarej strefie internetu w myśl założenia, że jeśli gra przypadnie odbiorcom do gustu, to sięgną po licencjonowany klucz, żeby pograć w sieci. Okazuje się, że niezależne warszawskie studio Acid Wizard postanowiło posunąć się o krok dalej – twórcy udostępnili swoją grę w serwisie The Pirate Bay.

Jest to wyraz sprzeciwu wobec szemranych serwisów, gdzie możemy zakupić nie do końca legalnie zdobyte klucze i jednocześnie chęć udostępnienia tytułu dla wszystkich, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup gry z przyczyn materialnych. Przekaz twórców jest jednoznaczny – jeśli nie stać cię na zakup gry, to możesz pobrać jej bezpieczną i stabilną kopię za darmo, bez żadnych haczyków czy ukrytych niemiłych niespodzianek. Ma to jednak drugą stronę – jeśli spodoba ci się gra i chcesz wesprzeć jej twórców, to rozważ zakupienie jej z legalnego źródła, niezależnie od tego, czy zrobisz to już teraz, czy gdy tytuł pojawi się w jakimś pakiecie lub wyprzedaży. Twórcy zaznaczają, że chętnie przesłaliby autoryzowane klucze niezbyt zamożnym użytkownikom, ale istnieje niebezpieczeństwo, że przejmą je wtedy użytkownicy serwisów zajmujących się redystrybucją kluczy i jeszcze na nich zarobią.

GramTV przedstawia:

Darkwood to survival horror z elementami gry zręcznościowej, przygodowej i RPG. Tytuł wyceniono na platformie Steam na niespełna 14 euro (około 60 złotych). Jeśli zdecydujecie się sięgnąć po darmową wersję gry, to znajdziecie ją pod tym linkiem.

Cóż, pozostaje tylko przyłączyć się do apelu twórców. Dzieło Acid Wizard Studio docenili już użytkownicy platformy Valve (95% pozytywnych recenzji na ponad 1100 wpisów), ale nasza redakcja też bacznie mu się przygląda i niedługo opowiemy o swoich wrażeniach na łamach serwisu. A tymczasem dajcie znać, co sądzicie o całej sprawie.

Komentarze
3
Usunięty
Usunięty
22/09/2017 11:09

Jakby nie znali ludzi. Nawet jak kgoś stać, to ściagnie, bo Janusz stwierdzi, że po co pąłcić, jak mozna mieć zadarmo. I w sumie ma rację. Skoro jedna osoba nie musi płącic to po co ktokolwiek ma? W teorii żadnego nas nie stać na kupienie wszystkich gier, więc się kwalifikujemy.

Usunięty
Usunięty
26/08/2017 15:06

Zawsze wspieram polskie produkcje. Jeżeli nie mogę kupić już teraz, dodaję do listy życzeń. Przypływ gotówki, może jakaś promocja i gra ląduje w steamowej biblioteczce

MisioKGB
Gramowicz
26/08/2017 14:39

Otrzymają potrzebny im rozgłos, mądre głowy tam siedzą. Kapitalna gra świateł, udźwiękowienie i ciężki klimat, taki Outlast w stylu pierwszego i drugiego GTA.
Trwa Wczytywanie