News

Jak dobry jest dodatek do XCOM 2, War of the Chosen? Przegląd ocen

Patryk Purczyński, 24.08.2017 18:35 0

Na razie pojawiło się ledwie kilka recenzji XCOM 2: War of the Chosen, ale gra jest wręcz zalewana superlatywami. Oto dodatek, który trzeba mieć.

89/100 to aktualna średnia ocen XCOM 2: War of the Chosen w serwisie Metacritic. Dodatek do strategii studia Firaxis Games ma na razie zaledwie pięć recenzji, ale już widać, że mamy do czynienia z naprawdę znakomitą zawartością. Najwyższą jak dotąd notę wystawił prestiżowy magazyn Game Informer, który tak opisuje dodatek:

"War of the Chosen zawiera tak wiele nowej zawartości, że mogłoby się nazywać XCOM 3. Każda misja wdraża nowego przeciwnika, typ zadania lub środowisko, które pozwala grze zachować świeżość przez wiele godzin. Liczba połączonych systemów może przytłoczyć nowicjuszy, ale nerdzi strategii chcący opanować niuanse dostaną jedną z najlepszych gier strategicznych od lat. Nie wiem jak Firaxis mogłoby stworzyć bardziej złożoną, a jednocześnie wynagradzającą strategię, ale nie mogę się już doczekać aż spróbują to zrobić".

Pozostali recenzenci nie odstają daleko w tyle w pochwałach. IGN chwali War of the Chosen za różnorodność misji, opcji taktycznych i aktywności na mapie strategicznej, a PC Games zaleca przystąpienie do rozgrywki natychmiast - nawet mimo kilku pomniejszych błędów, które da się załatać jednym patchem. "To gra, w której będziesz bardziej bolał nad stratą kompana i mocniej nienawidził przeciwnika" - tak z kolei opisuje dodatek do XCOM 2 PCGamesN.

Zachęcamy oczywiście również do lektury naszej recenzji.

  • Game Informer - 93/100
  • GameStar - 88/100
  • IGN - 88/100
  • PC Games - 84/100
  • PCGamesN - 80/100
najnowsze