Konklawe - informacje o realiach, bohaterze i mechanice nowej gry polskiego studia Jujubee

Małgorzata Trzyna
2017/07/01 16:40
1
0

W Konklawe przeniesiemy się do Włoch, by poznać burzliwe dzieje rodu Borgiów.

Konklawe - informacje o realiach, bohaterze i mechanice nowej gry polskiego studia Jujubee

Jujubee niedawno zapowiedziało następcę przygodówki Kursk, zatytułowaną Konklawe. Podobnie jak Kursk, Konklawe będzie nie tylko bawić, ale też uczyć - zobaczymy wiele ciekawych, historycznych wydarzeń. Jak podkreślił Michał Stępień, prezes Jujubee, w grze zostanie przedstawiona w ciekawy i innowacyjny sposób historia rodu Borgiów, a bardzo duży nacisk będzie położony na realizm.

W Konklawe przeniesiemy się do Włoch. Głównym bohaterem będzie Micheletto Corella, wzorowany na postaci historycznej - Micheletto był blisko związany z papieżem Aleksandrem VI (Rodrigo Borgią).

GramTV przedstawia:

W porównaniu z Kurskiem, w Konklawe pojawią się nowe mechaniki rozgrywki, takie jak walka czy zastraszanie (wrogom będzie można zagrozić ekskomuniką lub klątwą, co w przypadku ludzi obawiających się bożego gniewu nie było sprawą błahą). Nie zabraknie też takich elementów, jak alchemia czy przesądy.

Akcję będziemy obserwować z perspektywy pierwszej osoby. Twórcy dołożą też wszelkich starań, by jak najwierniej odtworzyć autentyczne lokacje, w tym najciekawsze obiekty architektoniczne.

Konklawe nie ujrzymy jednak wcześniej niż w 2020 roku. Jujubee obecnie dopracowuje Kursk, przygotowując grę na premierę w roku 2018, na PC, PS4 i Xboksa One.

Komentarze
1
Sanders-sama
Gramowicz
01/07/2017 17:07

Jak już to Micheletto Corella był powiązany z Cezarem, a nie jego ojcem.