IO Interactive jest już niezależnym studiem

Małgorzata Trzyna, 16 czerwca 2017 15:23 1

Studio zachowało prawa do marki Hitman.

W maju Square Enix ogłosiło zamiar zbycia IO Interactive, odpowiedzialnego za markę Hitman. W rezultacie zwolniono część pracowników, pojawiły się przypuszczenia, że IOI zostanie zamknięte, a Hitmanem zajmie się inne studio.

Dziś IO Interactive ogłosiło, że negocjacje ze Square Enix zostały zakończone i że studio jest już niezależne - co więcej, zachowało prawa do marki Hitman, nad którą pracowało od 2000 roku, wydając do tej pory sześć gier z serii.

- Mamy całkowitą kontrolę nad kierunkiem, w który popchniemy nasze studio i markę Hitman - powiedział szef IOI, Hakan Abrak. - Nasza przyszłość zależy wyłącznie od nas, a to bardzo ekscytująca perspektywa. Jesteśmy otwarci na współpracę z przyszłymi partnerami, dzięki którym umocnimy się jako studio i będziemy mogli tworzyć najlepsze gry dla naszej społeczności.

- Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim naszym graczom, społeczności, przyjaciołom w mediach i wszystkim, którzy skontaktowali się z nami, przesyłając słowa wsparcia w minionych tygodniach. Chciałbym także podziękować Square Enix: byliśmy częścią wspaniałej rodziny i jesteśmy dumni z naszych wspólnych osiągnięć w minionych ośmiu latach. IOI startowało jako studio niezależne, teraz wraca do swych korzeni, mając pełnych pasji, utalentowanych twórców.

- Liczymy na dalsze wsparcie od wszystkich naszych graczy - po prostu bawcie się dobrze w Hitmanie. Chcielibyśmy również zachęcić tych, którzy jeszcze nie grali, by wypróbowali naszą grę. Więcej szczegółów związanych z naszymi planami ogłosimy w przyszłym tygodniu.

Octopath Traveler - zapowiedziano mobilny prequel oraz nową grę Octopath na konsole
Just Cause 4 - Square Enix ogłasza darmowe i płatne DLC na najbliższe miesiące
Left Alive zadebiutowało na PC i PS4 - gra działa fatalnie i brzydko wygląda
Shadow of the Tomb Raider otrzymało DLC Serpent's Heart
najnowsze

Rozpoczęto prace nad Kenshi 2

W Kenshi 2 przeniesiemy się o 1000 lat wstecz w porównaniu z wydarzeniami z "jedynki" - do czasów Starego Imperium.