Sega przeniesie gry Yakuza i Persona na PC?

Małgorzata Trzyna
2017/06/15 16:33
3
0

Po sukcesie Vanquish i Bayonetty na PC, Sega zastanawia się nad przeniesieniem kolejnych tytułów na tę platformę.

Sega przeniesie gry Yakuza i Persona na PC?

- Gdybyście pokazali mi listę dziesięciu gier od Segi, które chcielibyście zobaczyć w pecetowym wydaniu, nie różniłaby się prawdopodobnie od listy, którą mamy - powiedział wiceprezes europejskiego oddziału firmy Sega, John Clark, w rozmowie z PC Gamerem. - Mógłbym poprosić kogokolwiek w firmie Sega o sporządzenie listy. Czemu? Uważam, że jest pewien zbiór gier, które po prostu podobają się ludziom. Gdybyś wysłał własną listę, mógłbym powiedzieć, którymi pozycjami możemy się zająć, które są na naszej liście, w których przypadkach mamy pewne możliwości działania, w których przypadkach nie możemy nic zrobić, o których rozmawialiśmy, o których rozmawiamy, nad którymi pracujemy.

GramTV przedstawia:

Clark, zapytany o konkretne gry - Yakuza i Persona, przyznał, że te tytuły znajdują się na liście, które Sega chciałaby wydać na PC. I choć nie padły słowa, że z pewnością pojawią się one na pecetach, przedstawiciele PC Gamera są niemal pewni, że prędzej czy później tak się stanie.

Która część serii Yakuza miałaby trafić na PC jako pierwsza? Idealnymi kandydatami zdają się być prequel (Yakuza 0) i Yakuza Kiwami (remake pierwszej części serii). Jeśli zaś chodzi o Personę, brak ścisłych powiązań fabularnych między kolejnymi częściami serii sprawia, że nic nie stałoby na przeszkodzie, by zacząć przygodę od np. Persony 5.

Komentarze
3
Ned
Gramowicz
16/06/2017 14:38

Persona na pewno przyniosłaby dla nich spore dochody patrząc na to jak lubiane są japońskie gry na Steamie i jak popularna jest seria.

ribik
Gramowicz
16/06/2017 13:37

Uwierzę jak zobaczę.

MisticGohan_MODED
Gramowicz
16/06/2017 00:25

W Personę 3 i 5 chętnie bym zagrał :] Dobrą Yakuzą tez bym nie pogardził :]
Trwa Wczytywanie