Felieton

E3 2017: co za pokaz! Wolfenstein II: The New Colossus wykracza poza wyobraźnię

Patryk Purczyński, 12 czerwca 2017 06:55 -1

Jedna genialna scena goni następną, ale ziejący ogniem maszynowy potwór przebija je wszystkie. Witajcie w Wolfenstein II: The New Colossus.

Swój bądź co bądź skromny pokaz zorganizowany z okazji targów E3 2017 Bethesda zakończyła z takim przytupem, że zatrzęsła się ziemia. Wolfenstein II: The New Colossus zostało zapowiedziane zgodnie z oczekiwaniami, ale to co zobaczyliśmy przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Prawie dziewięciominutowy film będący połączeniem zwiastuna z udziałem aktorów, cut-scenek i faktycznego gameplayu możecie zobaczyć poniżej.

W roli głównego bohatera ponownie wystąpi weteran serii Wolfenstein, BJ Blazkowicz. W The New Colossus staje on na czele ruchu oporu przeciwko nazistom, którzy przejęli władzę nad Stanami Zjednoczonymi. Po wydarzeniach przedstawionych w The New Order BJ wciąż wylizuje się z odniesionych ciężkich ran. Zgodnie jednak z dewizą, że co nas nie zabije to nas wzmocni, wraca jeszcze silniejszy niż kiedykolwiek.

Akcja Wolfenstein: The New Colossus toczy się w 1961 roku. BJ Blazkowicz przedostaje się z postnuklearnego Manhattanu do małego miasteczka Roswell a następnie do Nowego Orleanu, gdzie wraz z dowodzonym przez siebie ruchem oporu próbuje obalić nazistowskiego agresora. Do swojej dyspozycji będzie miał nowoczesny arsenał z wyjątkowo wymyślnie ponazywanymi rodzajami broni. Bethesda wspomina o dezintegratorze Laserkraftwerk czy wyrzutni granatów gazowych Dieselkraftwerk. Nie bez kozery BJ ma we wrogim obozie ksywę Terror-Billy.

Satysfkacjonującym narzędziem służącym do rozprawienia się z wrogiem ma być ponadto toporek. Nie sposób nie wspomnieć również o maszynowym monstrum, które potrafi ziać ogniem. Konstrukcja pojawia się w kilku miejscach poniższego zwiastuna i sieje niesamowite spustoszenie. Wolfenstein II: The New Colossus pozwoli graczom operować dwoma mniejszymi rodzajami broni jednocześnie, a dodatkowo użytkownicy będą mogli wprowadzać ulepszenia.

W nowej produkcji studia Machine Games pojawią się znane twarze. Już jeden z pierwszych fragmentów trailera pokazuje budzącego się Blazkowicza, który wpada w objęcia Anyi. Partnerka BJ-a jest w ciąży, co powinno nadać grze dodatkowego emocjonalnego wymiaru. Oprócz niej w Wolfenstein II: The New Colossus pojawią się Caroline, Bombate, Set, Max Hass, Fergus czy Wyatt. Będą też oczywiście nowe postacie, jak Horton i Grace, którzy mają niezwykle efektowne wejście w trailerze. Kreacja postaci wygląda na naprawdę mocny punkt strzelanki. Celem jest oczywiście zgładzenie nazistów, na których czele stoi Frau Engel.

Historia tym samym zatacza koło. Wolfenstein II: The New Colossus zostało zapowiedziane rok po tym, jak Bethesda subtelnie napomknęła o grze podczas swojej konferencji na E3 2016. Co do joty sprawdziły się też przecieki sprzed zorganizowanego w tym roku pokazu.

Wolfenstein II: The New Colossus zmierza na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Premiera gry nastąpi 27 października.

RPG akcji Eternity: The Last Unicorn od 1C wkrótce zabierze graczy do świata nordyckich mitów
DiRT Rally 2.0 - premierowy zwiastun i szczegóły dotyczące DLC
The Division 2 - zobacz live-action trailer, który chwyta za serce
Age of Wonders: Planetfall z datą premiery; zobacz zwiastun fabularny
najnowsze