Informacje

E3 2017: A Way Out - co-op tylko z faktycznym znajomym. Nie będzie sieciowego matchmakingu!

...

A Way Out było jednym z najbardziej interesujących elementów konferencji EA Play. Z całą pewnością nie jest to jednak gra dla każdego.

E3 2017: A Way Out - co-op tylko z faktycznym znajomym. Nie będzie sieciowego matchmakingu! - obrazek 1

Na niezwykle śmiałe posunięcie zdecydował się Josef Fares. A Way Out, nowo ogłoszona gra Hazelight Studios, będzie przeznaczona wyłącznie do rozgrywki w trybie kooperacji. Mało tego, partnera do wspólnej ucieczki z więzienia nie znajdziemy w sieci. Jeśli nie mamy znajomego, z którym usiądziemy na jednej kanapie lub połączymy się bezpośrednio przez sieć, gra nam nikogo nie znajdzie. Twórcy postanowili bowiem nie implementować systemu matchmakingu.

- To pyszałkowate, ale doświadczenia są zaprojektowane tak, by była to współpraca. To jest sedno gry - tłumaczy Fares. Mało tego, postępy w A Way Out można poczynić tylko wówczas, gdy obaj użytkownicy postępują zgodnie. Ten ruch ma pobudzić konwersacje między graczami.

Takim postawieniem sprawy Hazelight Studios z pewnością straci niektórych konsumentów, którzy byliby zainteresowani zakupem A Way Out, ale za bardzo mają z kim stworzyć duet. Jest to jednak przykład na to, że wizja nawet współcześnie może przezwyciężyć dążenie do zmaksymalizowania zysku.

A Way Out powstaje na PC, PS4 i XOne. Gra zadebiutuje w przyszłym roku. To właśnie ten tytuł wywołał najwięcej komentarzy w mediach społecznościowych w trakcie trwania EA Play.

E3 2017: A Way Out - co-op tylko z faktycznym znajomym. Nie będzie sieciowego matchmakingu! - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?