Felieton

E3 2017: Metro Exodus oficjalnie zapowiedziane

Katarzyna Dąbkowska, 11 czerwca 2017 23:42 -1

Premiera w 2018 roku.

Podczas trwającej właśnie konferencji Microsoft zapowiedział nowy tytuł z serii Metro. Metro Exodus, bo taki będzie tytuł najnowszej produkcji, będzie inspirowane powieściami Głuchowskiego – Metro 2033 oraz Metro 2035. Produkcją, oczywiście, zajmie się studio 4A Games. Z okazji zapowiedzi zaprezentowano także nowy zwiastun.

Trailer przedstawia kilku mało przyjaznych przeciwników i świat po zagładzie atomowej. Garstka niedobitków zamieszkuje tytułowe, moskiewskie metro, gdzie znajduje schronienie przed mutantami zamieszkującymi powierzchnię. Na zwiastunie widzimy, że niebezpieczeństwa będą czyhały na nas nie tylko na powierzchni, ale również w zakamarkach podziemnego metra.

Przypomnijmy, że Metro 2033 doczekało się swojej growej odsłony w 2010 roku. Później na rynek trafiło również Metro: Last Light, a także Metro Redux, stanowiące kolekcję dwóch wspomnianych gier. Metro Exodus pojawi się na konsolach Xbox One oraz Xbox One X w 2018 roku. Nie potwierdzono jeszcze, czy trafi również na PC oraz PlayStation 4. Poniżej wspomniany trailer:

Metro Exodus ozłocone; jest nowa data premiery
Twórca serii Metro przyznaje: - używam gier do wygłaszania politycznych stanowisk
Metro Exodus – zapowiedziano limitowane wydanie Spartan Collector’s Edition
Autor Metro 2033, Dmitrij Głuchowski, o Andrzeju Sapkowskim - "niewdzięczny przygłup"
najnowsze